Array

Juniorský ITF turnaj EMPIRE Cup štvrtej kategórie odštartoval v Trnave na hardovom povrchu Plexipave Plexicushion Prestige v nedeľu 6. marca 2016. Finále dvojhry chlapcov a dievčat sa bude hrať v hale TC EMPIRE 13. marca. Vstup na podujatie je voľný.

 „Pokračujeme v tradícii turnaja Empire Cup do 18 rokov, ktorý je ideálnou možnosťou pre porovnanie kvalít nádejných mladých hráčov, z ktorých niektorí budú už o pár rokov aj v rebríčku ATP alebo WTA medzi dospelými,“ povedal riaditeľ turnaja Tomáš Boleman. V hlavnom pavúku dvojhry sa predstaví dovedna 48 chlapcov a 32 dievčat. 

Medzi nimi nebudú chýbať ani členovia TC EMPIRE Trnava Viktor Bánczi, David Damian Brna, Samuel Paulovčák, János Fekete a David Čierny. Ondrej Chamraz zabojuje v kvalifikácii. Zo Slovákov figurujú v hlavnej súťaži aj David Juras (tretí nasadený), Martin Fekiač, Dominik Hrunčák a Krištof Minárik.

Medzi dievčatami sú z domáceho klubu v hlavnom pavúku Timea Pavličková (druhá nasadená), Lenka Stará (piata nasadená), Kiara Petrovická a Adriána Šenkárová. Voľné karty do hlavnej súťaže dvojhry dostali domáce tenistky Stella Kovačičová, Klára Ondrejčeková a členka EMPIRE Tennis Academy Maria Novikova .

Zo Sloveniek príde aj Barbora Matúšová. Kvalifikáciu si zahrajú Andrea Mayerová, Katarína Kužmová i Tatiana Šimová a s voľnou kartou domáca Karin Kožlejová.

Minuloročný víťaz poskočil v rebríčku za rok o viac ako 700 miest

Tituly z minuloročného halového turnaja ITF U18 EMPIRE Cup v Trnave si odniesli zahraniční hráči. Vo finále dvojhry nestačila Slovenka Nikola Doláková na Sabinu Machalovú po prehre 2:6, 1:6 a Poliak Kacper Zuk zdolal Rumuna Alexandra Lazarova 6:2, 6:0. Zuk bol ešte pred rokom 734. hráč juniorského kombinovaného rebríčka ITF a stal sa nečakaným víťazom EMPIRE Cupu 2015, keďže bol nenasadený. Zaujímavosťou dozaista je, že sa za rok prepracoval na skvelú 22. priečku v kombinovanom juniorskom rebríčku ITF, keď vyhral i dva turnaje kategórie 2 v Izraeli a Moldavsku.
Turnaj EMPIRE Cup začal písať svoju históriu už v roku 2008 a medzi jeho víťazmi tak v dievčenskej ako aj chlapčenskej kategórii je mnoho slovenských i českých tenistov. V sezóne 2010 sa napríklad z triumfu tešila Češka Tereza Smitková, v minulom roku dokonca 57. hráčka rebríčka WTA.

Zoznam voľných kariet:
Chlapci, hlavná súťaž:
1. Maksym Potlov (UKR)
2. Artem Karamalak (RUS)
3. Samuel Paulovčák (SVK)
4. Krištof Minárik (SVK)
5. János Fekete (SVK)

6. David Čierny (SVK)
Chlapci, kvalifikácia:
1. Ondrej Chamraz (SVK)
2. Nanko Markov (BUL)
3. Valeriy Belanov (UKR)

Dievčatá, hlavná súťaž:
1. Stella Kovačičová (SVK)
2. Klára Ondrejčeková (SVK)
3. Maria Novikova (RUS)
Dievčatá, kvalifikácia:
1. Karin Kožlejová (SVK)

Plagat ITF 4 U18 - 2016

 

 

Oznamy

Termínová listina 2024

Hľadáme nové tenisové talenty

Nepretržite prebieha nábor detí do tenisovej prípravky TC EMPIRE Trnava. Hľadáme nové tenisové talenty, ktoré sa budú pripravovať pod dohľadom kvalifikovaných trénerov. Ďalšie informácie u p. Bolemana 0911 170 738, Táto e-mailová adresa je chránená proti spamovým robotom. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. .

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.