Array

Stredajší program medzinárodného juniorského turnaja EMPIRE Cup 2016 do 18 rokov ponúkol až sedem singlových zápasov domácich klubových hráčov. Ako prvá spomedzi nich postúpila Lenka Stará, ktorá vyhrala v dvoch setoch, David Brna sa pridal tiež po dvojsetovom víťazstve.

Lenka Stará ako nasadená päťka nastúpila v klube TC EMPIRE Trnava v prvom kole dvojhry dievčat proti Srbke Titjane Spasojevic, ktorá je o dva roky staršia. Slovenka dominovala po výhre 6:4, 6:4. „Bola som dosť pokojná, ale nevedela som vyhrať gem pri jej servise. Veľmi dobre servovala, ale aj ja som si svoje podanie podržala. V poslednom geme bolo 5:4, 0:30 pri mojom servise. Vtedy som sa bála, aby som ten gem neprehrala. Lebo keby bolo 5:5, bolo by to dosť ťažké. No zvládla som to,“ povedala po zápase Stará, ktorej sa doma hrá dobre, ale... „Hrá sa mi tu o to ťažšie, že každého poznám. Všetci mi držia palce, ale aj niečo očakávajú,“ dodala členka EMPIRE Tennis Academy. V druhom kole si Stará zahrá proti rovesníčke z Česka Anete Laboutkovej.

David Damian Brna bol favoritom stretnutia s Rumunom Tomescuom,co aj potvrdil výhrou 6:3, 7:5. „V úvode som bol trochu vystresovaný, lebo išlo o môj prvý zápas na turnaji. Zo začiatku som ho nevedel brejknuť, on to využil a podarilo sa mu to. Za stavu 2:3 v prvom sete bolo dôležité zobrať mu podanie, dostal som sa na 3:4, 4:3, brejk na 5:3 a set som získal. V druhom sete sme si držali podanie, ale vzal som mu ho v závere a to rozhodlo,“ povedal o prebiehu duelu Brna, ktorý si v treťom kole zmeria sily s prvým nasadeným Michaelom Vrbenským z Česka.

Výsledky:
Dvojhra dievčat, 1. kolo:
Lenka Stará (SVK) - Tijana Spasojevic (SRB) 6:4, 6:4
Andrea Mayerová (SVK) - Maria Novikova (RUS) 7:5, 7:5
Anna Laguza (UKR) - Timea Pavličková (SVK) 6:2, 6:2
Mihaela Lorena Marculescu (ROU) - Kiara Petrovická (SVK) 6:1, 6:3
Dvojhra chlapcov, 2. kolo:
Ioan Dan Abrudan (ROU) - David Čierny (SVK) 6:1, 2:6, 7:5
Samuel Paulovčák (SVK) - Vojtech PROKOP (CZE) 5:7, 6:7(4) 
David Damian Brna (SVK) - Dan Alexandru TOMESCU (ROU) 6:3, 7:5

Jake Hersey (GBR) [6] - Dominik Hrunčák (SVK) 6:4, 6:4

 

 

Oznamy

Termínová listina 2024

Hľadáme nové tenisové talenty

Nepretržite prebieha nábor detí do tenisovej prípravky TC EMPIRE Trnava. Hľadáme nové tenisové talenty, ktoré sa budú pripravovať pod dohľadom kvalifikovaných trénerov. Ďalšie informácie u p. Bolemana 0911 170 738, Táto e-mailová adresa je chránená proti spamovým robotom. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. .

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.