Termín turnaja v roku 2019: 20. - 23. 06.

Slovakia Open 2019 je medzinárodný vozíčkársky ITF turnaj tretej kategórie, ktorý sa od roku 2012 koná na antukových dvorcoch trnavského tenisového klubu TC EMPIRE Trnava.

Tenisový turnaj vozičkárov Slovakia Open sa zrodil v roku 1993. Vďaka účasti viacerých popredných svetových hráčov sa časom stal jedným z najvýznamnejších medzinárodných podujatí zdravotne znevýhodnených športovcov, ktoré sa organizujú na Slovensku.

 Ročník 2019:

Trnava bola v dňoch 13. – 16. júna dejiskom už XXVI. ročníka medzinárodného turnaja SLOVAKIA OPEN 2019 v tenise na vozíku. Na dvorcoch TC Empire sa predstavilo 18 hráčov, z toho dvaja slovenskí reprezentanti.

V semifinále dvojhry si napokon zahrala štvorica najvyššie nasadených hráčov a prvenstvo si prekvapujúco odniesla turnajová „štvorka" Japonec Daisuke Arai. Ten vo finále zdolal najvyššie nasadeného Izraelčana Adama Berdichevského 7:5, 6:4.
S víťazom dvojhry odohrala výborný zápas naša jednotka Marek Gergely, ktorý mu vo štvrťfinále podľahol po vyrovnanom priebehu 3:6, 5:7. V druhom kole prešiel Marek cez Gruzínca Berdzenishviliho dvakrát 6:0 a Tomáš Masaryk cez Čecha Svášeka 6:0, 4:6, 6:3, vo štvrťfinále vypadol so spomínaným Berdichevským 0:6, 2:6.

Štvorhra sa stala korisťou izraelskej dvojice Adam Berdichevsky – Guy Sasson, ktorá vo finále zdolala český pár Michal Stefanu – Tomáš Svášek 6:1, 6:2. Slovenskí zástupcovia Gergely a Masaryk vypadli v semifinále s víťazmi po setoch 2:6,1:6.
Turnaj SLOVAKIA OPEN 2019 sa odohral ako súčasť série UNIQLO Wheelchair Tennis Tour „Turnaj má dlhú a bohatú históriu. V súčasnosti patrí do kategórie Future, ale v budúcnosti by sme chceli ísť do vyššej kategórie, aby sme na Slovensko dostali aj hráčov z užšej svetovej špičky", uviedol predseda SPV a SZTPŠ Ján Riapoš.

Šéf paralympionikov osobitne vyzdvihol skvelé podmienky v TC Empire, kde od roku 2012 našiel tento turnaj nový domov. „Navyše je tu potenciál významného rastu celého vozíčkarského tenisu na Slovensku v spolupráci s TC Emipre", zdôraznil. Deň pred začiatkom turnaja došlo v Bratislave počas tlačovej besedy k podpisu Memoranda o spolupráci medzi SZTPŠ, SPV a TC Emipre Trnava. „Sme plne bezbariérovo vybavení. Máme 16 antukových dvorcov, hotel, a teda všetko na jednom mieste. A chceme pomôcť k naplneniu hlavného cieľa – účasti našich tenistov na vozíku na PH 2020 v Tokiu", uviedol športový riaditeľ trnavského klubu Tomáš Boleman.

Turnaj bol jedným z míľnikov našich hráčov na tejto ceste. „Mojim cieľom je dostať sa minimálne do prvej svetovej 40 - ky, ktorá zaručuje účasť na PH 2020 v Tokiu", uviedol Marek Gergely, aktuálne 48. hráč sveta.

SLOVAKIA OPEN začala písať svoju históriu ešte v roku 1993 a do roku 2011 sa hrávala v Bratislave. Aj vďaka tomuto turnaju sa postupne slovenský tenis na vozíku zlepšoval a naši hráči sa predstavili na PH v rokoch 2004 - 12.

Prehľad doterajších víťazov:

2019 dvojhra muži: Daisuke ARAI (JPN)
štvorhra muži: Adam BERDICHEVSKY (ISR) / Guy SASSON (ISR)
dvojhra ženy: -
štvorhra ženy: -
2018 dvojhra muži: Dermot BAILEY (GBR)
štvorhra muži: Dermot BAILEY (GBR) / Tadeusz KRUSZELNICKI (POL) [1]
dvojhra ženy: -
štvorhra ženy: -
2017 dvojhra muži: Agustin LEDESMA (ARG)
štvorhra muži: Marek GERGELY (SVK), Ricky MOLIER (NED)
dvojhra ženy: Emmanuelle MORCH (FRA)
štvorhra ženy: Maria Florencia MORENO (ARG), Antonella PRALONG (ARG)
2016 dvojhra muži: Kamil FABISIAK (POL)
štvorhra muži: Kamil FABISIAK (POL), Steffen SOMMERFELD (GER)
dvojhra ženy: Margrit FINK (AUT)
štvorhra ženy: Petra KRIZKOVA (CZE), Ladislava PORIZKOVA (CZE)
2015 dvojhra muži: Tadeusz KRUSZELNICKI (POL)
štvorhra muži: Marek GERGELY (SVK), Tadeusz KRUSZELNICKI (POL)
dvojhra ženy: Diede DE GROOT (NED)
štvorhra ženy: Sarah CALATI (AUS), Diede DE GROOT (NED)
2014 dvojhra muži: Frederic CATTANEO (FRA) 
štvorhra muži: Frederic CATTANEO (FRA), Alfie HEWETT (GBR)
dvojhra ženy: Emmy KAISER (USA)
štvorhra ženy: Polina SHAKIROVA (RUS), Michaela SPAANSTRA (NED)
2013 dvojhra muži: Frederic CATTANEO (FRA) 
štvorhra muži: Frederic CATTANEO (FRA), Martin LEGNER (AUT) 
dvojhra ženy: Bianca OSTERER (GER) 
štvorhra ženy: Macarena CABRILLANA (CHI), Bianca OSTERER (GER) 
2012 dvojhra muži: Frederic CATTANEO (FRA) 
štvorhra muži: Martin LEGNER (AUT), Peter VIKSTROM (SWE) 
dvojhra ženy: -
štvorhra ženy: -

 

....................................................................................................................................................................................

Termín turnaja v roku 2017: 15. - 18. 06. 2017

Slovenský reprezentant Marek Gergely a Holanďan Ricky Molier triumfovali vo štvorhre na 24. ročníku medzinárodného turnaja v tenise na vozíku Slovakia Open 2017 v Trnave s celkovou dotáciou 14 000 USD.

V sobotňajšom finále si ako nenasadení poradili s druhým nasadeným poľsko-nemeckým tandemom Kamil Fabisiak, Steffen Sommerfeld 6:2, 2:6, 12:10 (zápasový tajbrejk).

Vo dvojhre sa Gergely dostal na antukových dvorcoch TC EMPIRE v Trnave do štvrťfinále, v ktorom prehral so štvorkou pavúka Nicom Langmannom z Rakúska 3:6, 3:6. Singlový primát si v Trnave napokon vybojoval tretí nasadený Argentínčan Agustin Ledesma nedeľňajším finálovým víťazstvom 6:3, 6:4 nad Rickym Molierom z Holandska. Ten vyradil vo štvrťfinálovom dueli favorizovanú jednotku turnaja Davida Casca z Argentíny (6:3, 7:5).

V ženskej kategórii si v singli vybojovala prvenstvo Emmanuelle Morchová z Francúzska, ktorá ako štvrtá nasadená zdolala trojku turnaja Antonellu Pralongovú z Argentíny hladko 6:1, 6:2. Pralongová si všetko vynahradila deblovým triumfom: spolu s krajankou Mariou Florenciou Morenovou ako druhé nasadené tenistky uspeli vo finálovom súboji s turnajovými jednotkami - švédsko-švajčiarskym tandemom Rebecka Bellanderová, Nalani Buobová 2:6, 6:1, 10:8.

Tenisový turnaj vozičkárov Slovakia Open sa zrodil v roku 1993. Vďaka účasti viacerých popredných svetových hráčov sa časom stal jedným z najvýznamnejších medzinárodných podujatí zdravotne znevýhodnených športovcov, ktoré sa organizujú na Slovensku.

20170618 slovakiaopen

 

Termín turnaja v roku 2015: 18.-22. 06. 2015

Do turnajového kalendára TC EMPIRE Trnava sa zaradil turnaj telesne postihnutých športovcov SLOVAKIA OPEN, ktorému patrí druhá polovica júna. Tento turnaj má bohatú históriu a vďaka svojej vysokej kategórii dokáže prilákať absolútnu svetovú špičku. Turnaj sa v roku 2012 prvýkrát uskutočnil mimo Bratislavy, v areáli TC EMPIRE Trnava. Tento rok bude turnaj spadať do tretej najvyššej kategórie.  Pre tenisovú verejnosť je to určite tiež nevšedný zážitok, vidieť, čo títo športovci dokážu na kurte predviesť. Takéto podujatie je jediné na Slovensku a veríme, že bude každoročne patriť do termínovej listiny klubu.

slovakia open 13

 

Oznamy

Termínová listina 2024

Hľadáme nové tenisové talenty

Nepretržite prebieha nábor detí do tenisovej prípravky TC EMPIRE Trnava. Hľadáme nové tenisové talenty, ktoré sa budú pripravovať pod dohľadom kvalifikovaných trénerov. Ďalšie informácie u p. Bolemana 0911 170 738, Táto e-mailová adresa je chránená proti spamovým robotom. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. .

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.