Termín turnaja v roku 2014: 20.- 27. 04. 

Od nedele 20. 4. 2014 odštartoval 7. ročník medzinárodného turnaja staršieho žiactva druhej najvyššej kategórie Trnava Cup. Turnaj začínal kvalifikáciou, v ktorej sa predstavili Tomáš Lánik a Stanislav Valent. V utorok sa začala hlavná súťaž, ktorú tvorilo 64 chlapcov a dievčat. O celkový triumf zabojovali aj domáci hráči: Viktor Bánczi, Kevin Kurtin, Adam Arbet, Matúš Rusnák, János Fekete, Michael Škoda, Lenka Stará, Adriána Šenkárová, Nina Stankovská a Klára Ondrejčeková.

Banczi1

Viktor Bánczi

Deň 8

Finálové zápasy sa začali o 10.00 a v oboch prípadoch sa zviedli trojsetové súboje. Kynčlová nakoniec triumfovala po výsledku 6/2 4/6 6/3. Chlapčenské finále bolo veľmi vyrovnané. Michalskemu nestačili dva matchbaly za stavu 6/1 5/4 40:15 a nakoniec prehral 6/1 6/7 2/6.

T20142

Zľava: Gracheva (RUS), Kynčlová (CZE), Palosi (ROU), Michalski (POL)

Deň 7

Semifinálový zápas Viktora proti Rumunovi Palosim bol určite najlepším zápasom turnaja. Obaja chlapci si v daždivom počasí siahli na dno svojich možností a diváci mohli sledovať špičkový juniorský tenis. Chlapci ukázali, že ovládajú celú tenisovú abecedu a zápas nemohol vyvrcholiť lepšie ako skrátenou hrou tretieho setu. Palosi v ňom zahral vynikajúco a Viktorovi ušlo pár tesných lôpt. Každopádne si Viktor zaslúži obrovskú pochvalu za predvedený výkon počas celého týždňa.

Lenka bojovala so štvrtou nasadenou Ruskou Gracheva a nezačala dobre, keď jej ušiel prvý set 1/6. Následne sa vrátila do zápasu vyhratým druhým srtom v pomere 6/2. V treťom a rozhodujúcom sete opäť ovládla kurt Gracheva a postúpila do finále. Lenka aj napriek prehre predviedla vynikajúcu hru s veľkým potenciálom.

Zajtrajšie finálové zápasy sú na programe o 10.00 súčasne.

TrnavaCup20141

TCup20141

Deň 6

Na úvod šiesteho hracieho dňa vynikajúca správa ohľadom Lenky Starej, ktorá postúpila už do semifinále, keď zdolala najvyššie nasadenú Lucie Kankovú z Česka 6/3 7/5. Lenka bola v zápase lepšia a zaslúžene postúpila do zajtrajšieho semifinále proti Ruske Gracheva.

Viktor nastúpil po Lenkinom víťaznom triumfe proti nenasadenému Nemcovi Zimovi. Chalani predvádzali od prvej chvíle aktívny tenis a bol to boj o každú loptičku. Viktor uchmatol prvý set 7/5, ale v druhom sete ťahal za kratší koniec a prehral 3/6. V treťom sete sa nikto nedostal na rozdiel dvoch hier a o víťazovi rozhodla až skrátená hra. V nej bol šťastnejší Viktor, ktorý pri postupe do semifinále musel odvrátiť súperov matchbal.

Vo štvorhre už nebola Lenka taká úspešná a prehrala spolu s Kiarou Petrovickou so slovinkým párom Gal, Novak 4/6 6/7. Naopak Adriána spolu s Patríciou Junasovou postúpili do semifinále. 

Zajtrajší program otvárajú semifinálové zápasy dvojhry chlapcov aj dievčat súbežne a naša pozornosť sa bude upierať na dvorce č. 15 a č. 16. kde sa predstavia Viktor proti druhému nasadenému Rumunovi Palosimu a Lenka proti štvrtej nasadenej Ruske Gracheva.

TE2

Lenka Stará

Deň 5

Dnešný deň odštartovali dievčatá osemfinálovými zápasmi a Lenka o postup do štvrťfinále nemusela ani len nastúpiť na kurt, keď Ruska Spirina jej skrečovala kvôli horúčkam. Adriána nastúpila proti druhej nasadenej Češke Kynčlovej a vzdorovala jej iba v druhom sete, keď jej celkovo podľahla 6/0 7/6(2). V chlapčenskom pavúku háji Viktor nielen farby klubu, ale aj celého Slovenska, keďže je posledným zástupcom vo dvojhre. Viktor nastúpil proti vyššie nasadenému Dudekovi a dokázal zvládnuť aj túto osemfinálovú prekážku a zvíťazil 6/4 7/5.

Lenka kráča turnajovým pavúkom suverénne nielen vo dvojhre, ale aj vo štvorhre. Spolu s Petrovickou sa prebojovali do štvrťfinále. V dievčenskej štvorhre sa predstavila ešte Nina Stankovská, ktorá opäť narazila na Slovinku Gal, premožiteľku z dvojhry. Ani tentoraz nestačila spolu s Kovačičovou na Gal, Novak po výsledku 1/6 3/6. Adriána si napravila chuť po vypadnutí z dvojhrového pavúka postupom do štvrťfinále štvorhry. U chlapcov sa vo štvorhre nedarilo Viktorovi ani Adamovi Arbetovi a podľahli spolu so svojimi partnermi nasadeným párom.

Zajtrajší hrací deň zahája opäť dievčatá o 9.00 a naša pozornosť sa bude sústrediť na kurt č. 15, kde sa najprv predstaví Lenka a potom Viktor.

 TE3

                               Lenka Stará

TE1 

                              Kiara Petrovická

Deň 4

Viktor Bánczi sa dokázal presadiť aj v druhom kole a hladko porazil Švajčiara Haagmansa 6/2 6/0. Zajtra ho čaká šiesty nasadený Poliak Dudek. Kevin Kurtin sa stretol s iným nasadeným Poliakom Marekom a dobre rozohratý zápas nedokázal doviesť do víťazného konca. Súper sa ani za stavu 6/4 4/1 nevzdal a hoci Kevin podával aj na víťazstvo v zápase za stavu 5/4, Poliak sa zmobilizoval a dokázal vyhrať 6/2 v treťom sete. Kevin skrečoval spolu s Puškárom štvorhru zo zdravotných dôvodov Puškára. Viktor sa vytrápil s Čiernym proti Jánosovi Feketem a Jirouškovi, keď prehrávali 5/7 0/3. Nakoniec zápas otočili a vyhrali 5/7 6/3 10/3.

Dievčatám Lenke a Adriáne sa podarilo postúpiť do osemfinále, keď Aďa si hladko poradila so Schwarcovou 6/2 6/1. Zajtra ju čaká oveľa ťažšia prechádzka, druhá nasadená Češka Kynčlová. Lenka sa vytrápila v druhom sete s Bilecovou, ale nakoniec potvrdila úlohu favoritky a vyhrala 6/0 7/6. Zajtra ju čaká vyššie nasadená Ruska Spirina.

Vo štvorhre sa predstavili ešte Matúš Rusnák a Michael Škoda, ale obaja vo svojich súbojoch neuspeli.

Zajtra sa začína o 9.00 osemfinálovými zápasmi dvojhry dievčat a hneď na úvod sa predstaví Lenka aj Adriána na kurtoch č. 15 a 16. Po Lenke sa na kurte č. 15 predstaví Viktor. Hrací deň sa ukončí obedňajšími štvorhrami.

Deň 3

Počas tretieho hracieho dňa sa predstavili všetky trnavské nádeje. U chlapcov postúpili Viktor Bánczi a Kevin Kurtin, ktorí porazili svojich českých súperov. Konkrétne, Viktor porazil Doubeka 6/3 6/1 a Kevin Barnáta 6/1 6/3. Zajtra pokračujú druhým kolom dvojhry a predstavia sa opäť na dvorcoch č.15 a č.16 približne o 10.00. Ostatní domáci zástupcovia nedokázali prejsť prvým kolom, ale predstavia sa ešte v zajtrajšej štvorhre. 

U dievčat ostali v hre taktiež dve domáce hráčky. Lenka Stará, ako 10. nasadená, si poľahky poradila s Pospischillovou z Rakúska 6/1 6/2. Adriána Šenkárová nastúpila taktiež proti rakúskej súperke Kaiser a taktiež s prehľadom zvíťazila 6/1 6/1. Nina Stanskovská doplatila na tažký žreb, keď hneď narazila na deviatu nasadenú Slovinku Gal. Nine nevyšiel prvý set, ale v druhom to dotiahla až do tiebreaku, kde bohužiaľ na súperku nestačila. Lenka s Adriánou sa predstavia v druhom kole zajtra nie skôr ako 11.00 na dvorcoch č. 15 a č. 16.

Zajtrajší program začína opäť o 8.30 zápasmi dvojhry a nie skôr ako 12.30 prvým kolom štvorhry.  

Deň 2

Odohrali sa finálové zápasy kvalifikácie chlapcov a Tomášovi Lánikovi sa nepodarilo postúpiť do hlavnej súťaže, keď podľahol Rakúšanovi Auingerovi.

Zajtra sa pokračuje 1.kolom hlavnej súťaže chlapcov a dievčat, ktoré bude prebiehať počas celého dňa. Začína sa o 8.30.

Deň 1

Tomáš Lánik sa predstavil na dvorci číslo 7 a nastúpil proti Nemcovi Henkemu. Tomáš sa nezľakol, aj keď to bola jeho prvá medzinárodná skúsenosť a poradil si so súperom v dvoch setoch 6/2 6/3. Po Tomášovi nastúpil Stanko Valent a tiež začal svoj zápas veľmi dobre a vyhral prvý set 6/2. Potom Talian Biagini začal klásť väčší odpor a prinútil Stanka k viacerým nevynúteným chybám. Talian vyhral druhý set 6/2 a Stanko ho ani v treťom sete nedokázal zastaviť a prehral 6/2 2/6 3/6.

Zajtra sa začína o 9.00 finálovými zápasmi kvalifikácie chlapcov, kde sa predstaví Tomáš proti Auingerovi z Rakúska.

Trnava Cup

 

Oznamy

Termínová listina 2024

Hľadáme nové tenisové talenty

Nepretržite prebieha nábor detí do tenisovej prípravky TC EMPIRE Trnava. Hľadáme nové tenisové talenty, ktoré sa budú pripravovať pod dohľadom kvalifikovaných trénerov. Ďalšie informácie u p. Bolemana 0911 170 738, Táto e-mailová adresa je chránená proti spamovým robotom. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. .

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.