Termín turnaja v roku 2017:  04. - 12. 02.

Do kalendára podujatí sa klub TC EMPIRE Trnava rozhodol v roku 2015 poprvýkrát zaradiť aj ženský medzinárodný halový turnaj EMPIRE Womens Indoor s dotáciou 10 000 USD. V sezóne 2017 prišlo k navýšeniu jeho dotácie na 15 000 USD. Koná sa na novom povrchu Plexipave Plexicushion Prestige, ktorý sa používa na známom grandslame Australian Open.

.......................................................................................................................................................................

Tretí ročník hardového turnaja EMPIRE Women's Indoor v trnavskom klube TC EMPIRE Trnava ovládla česká tenistka Pernilla Mendesová, ktorá vo finále dvojhry vyhrala nad Slovenkou Michaelou Hončovou 6:2, 6:7(2), 7:6(4).

 

 


VIDEOROZHOVORY S HRÁČKAMI PO FINÁLE

Aj keď to tak počas druhého setu nevyzeralo, nakoniec sa stala z finálového duelu dráma. Mendesová viedla v treťom dejstve už aj 4:1 a 5:2, no napokon sa hral tajbrejk. Zápas trval 136 minút. „Nečakala som, že to nakoniec bude také dramatické. Mala som prevahu, aj v druhom sete som viedla. V tej chvíli zmenila taktiku, začala hrať voľnejšie, ja som to zbytočne uponáhľala. Dostala sa do zápasu a zvrátila set. Lepší a konštantnejší výkon som podala v sobotu. Dnes som hrala dobre, len som potom začala robiť zbytočné chyby," uviedla po finále Mendesová, ktorá prekvapujúco nemá ďalšie turnajové plány. „Teraz študujem. Znovu budem hrať, až keď budem mať voľno a to asi až v lete na nejakých turnajoch ITF," spomenula.

Unavená Hončová sa po finále ponáhľala

Hončová síce titul nezískala, ale bojovala oň do poslednej chvíle. „Gratulujem súperke, hrala veľmi dobre. Ja som bola unavená, pretože som mala vo štvrťfinále a semifinále trojsetové zápasy. Lenka Juríková ma včera vyšťavila. V semifinále som hrala určite lepšie. V noci som nemohla spať, spala som asi hodinu, mala som kŕče. Dnes som podala asi 20-percentný výkon z toho, čo by som mohla. Úprimne, ani vám neviem povedať, ako som sa dostala do tretieho setu. Stále som chcela byť v zápase. Ona občas hrala výborne, občas zaváhala a potom som nejaké lopty uhrala," vysvetlila Hončová.
Hončová odvrátila v treťom sete aj súperkin mečbal. „Ona vtedy znervóznela, lebo si išla po titul. Dnes som nemohla švihať, hneď som dostávala kŕče. Musela som hrať veľmi voľne, lebo by som na to doplatila už v prvom sete. Robila som, čo som mohla, niečo mi tam padlo, ale nestačilo to na triumf," pokračovala Slovenka, ktorá doslova „letela" na ďalší turnaj. „Ešte dnes o siedmej večer hrám kvalifikáciu dvojhry v nemeckom Alterkirchene. Hneď ako vystúpim z lietadla, idem hrať. Dúfam, že ho stihnem, ak nie, skrečujú mi zápas," dodala.

Vľavo finalistka Hončová, vpravo víťazka Mendesová (Foto: Ivan Kopčáni)

IKO 8922-13

 

IKO 8929-15

 

EMPIRE Women’s Indoor 2016 vyhrala vo dvojhre Ruska Jekaterina Alexandrovová, ktorá vo finále zdolala Češku Karolínu Muchovú 6:1, 6:3.

Titul z prvého ročníka hardového podujatia EMPIRE Womens Indoor 2015 v klube TC EMPIRE Trnava si odniesla Lotyška Anastasija Sevastovová, ktorá vo finále zdolala Maďarku Janiovú 6:1, 7:6(3).

 

Oznamy

Termínová listina 2024

Hľadáme nové tenisové talenty

Nepretržite prebieha nábor detí do tenisovej prípravky TC EMPIRE Trnava. Hľadáme nové tenisové talenty, ktoré sa budú pripravovať pod dohľadom kvalifikovaných trénerov. Ďalšie informácie u p. Bolemana 0911 170 738, Táto e-mailová adresa je chránená proti spamovým robotom. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. .

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.