Termín turnaja v roku 2015: 19. - 26.07.

V tenisovom areáli TC EMPIRE Trnava sa koná aj medzinárodný turnaj do 16 rokov tretej najvyššej kategórie. Turnaj začal písať svoju históriu v Prievidzi, odkiaľ sa v roku 2013 presunul do Trnavy. Turnaj sa začína kvalifikačnými zápasmi chlapcov a dievčat mladšieho dorastu a o týždeň neskôr v nedeľu vrcholí turnaj finálovými zápasmi. O prvenstvo a body do medzinárodného rebríčka bojuje 32 chlapcov a 32 dievčat z celej Európy. Turnaj je veľkou výzvou hlavne pre slovenských hráčov, kde každoročne sa ho zúčastňuje slovenská tenisová špička, ktorá sa snaží presadiť v silnej európskej konkurencii.

Prehľad doterajších víťazov:

2015 dvojhra chlapci: Fabian Marozsan (HUN)
štvorhra chlapci: Georgy Adamovich (BLR), Raul-Alin Dicu (ROM)
dvojhra dievčatá: Andreea Velcea (ROM)
štvorhra dievčatá: Julia Avdeeva, Maria Novikova (both RUS)
2014 dvojhra chlapci: Gabriel Huber (AUT)
štvorhra chlapci: Konrad Fryze, Marcin Skowronski (obaja POL)
dvojhra dievčatá: Emma Zakordiec (POL)
štvorhra dievčatá: Selina Pichler (AUT), Emma Zakordiec (POL)
2013 dvojhra chlapci: Michal Selecký (SVK)
štvorhra chlapci: Maroš Husár, Filip Šobáň (obaja SVK)
dvojhra dievčatá: Panna Udvardy (HUN)
štvorhra dievčatá: Alena Mashtakova (RUS), Panna Udvardy (HUN)

 

EMPIRE Cup U16 2015: Víťazmi Marozsan a Velcea, Bánczi bol vo štvrťfinále dvojhry

Od nedele 19. 7. 2015 do 26. júla sa konal ďalší medzinárodný turnaj v areáli TC EMPIRE Trnava pod názvom EMPIRE Cup U16. Ide o turnaj chlapcov a dievčat do 16 rokov tretej najvyššej kategórie. Hlavnú súťaž tvorí 32-členný pavúk chlapcov aj dievčat. Hlavnej súťaži predchádzala kvalifikácia, z ktorej osem najlepších postúpilo do hlavnej súťaže. Turnaj vyvrcholil v nedeľu 26. 7. finálovými zápasmi dvojhry.

Na turnaji sa predstavili aj domáci hráči: Viktor BáncziSamuel PaulovčákAdam Arbet, Tatiana Chovancová, Nina Stankovská a Klára Ondrejčeková.

Z členov TC EMPIRE Trnava sa v chlapčenskej dvojhre najďalej prebojoval Viktor Báncziktorý prehral vo štvrťfinále s tretím nasadeným Ukrajincom Pavelom Shumeikom 2:6, 2:6. Adam Arbet nestačil už v 1. kole na Rakúšana Roidera a prehral 4:6, 1:6. Samuel Paulovčák podľahol tiež v úvodnom kole 4. nasadenému Nemcovi Huettenovi 4:6, 2:6.

Zo slovenských hráčov sa najďalej dostal Tomáš Baláži z TK Tenkur Trenčín, ktorý v sobotu ráno bojoval o postup do finále dvojhry s Poliakom Pawelom Godekom, no prehral po dráme 6:2, 6:7(4), 4:6. Druhé semifinále obstarali prvý nasadený maďarský tenista Fabian Marozsan a Ukrajinec Shumeiko, postúpil prvý po výhre 6:2, 6:0.

Finále dvojhry Marozsan - Godek bolo na programe v nedeľu ráno a jednoznačne v ňom zvíťazil prvý nasadený Marozsan po výsledku 6:1, 6:3.

Dievčenské semifinále bolo bez slovenskej účasti. V jednom si zmerali sily nasadená jednotka Rumunka Velcea s Ruskou Novikovou, ktorá sa pripravuje v našej akadémii EMPIRE Tennis Academy pod dohľadom trénera Reného Hanáka. Je držiteľkou voľnej karty. V druhom čisto ruskom semifinále nastúpili Ovcharenko a Korolkova.

Finalistkami dievčenskej dvojhry boli Velcea s Korolkovou. Rumunka Velcea, prvá nasadená, triumfovala vo finále 6:2, 6:3.

Z hráčok TC EMPIRE Trnava prehrala Klára Ondrejčeková v 1. kole s Maďarkou Csizmadia 0:6, 4:6. Nina Stankovská podľahla v rovnakom kole 4. nasadenej Ovcharenko 4:6, 6:7(4). Tatiana Chovancová nestačila v 2. kole na neskoršiu semifinalistku Korolkovu po prehre 3:6, 5:7.

Víťazmi debla chlapcov na podujatí TEJT 3 U16 "EMPIRE CUP U16 2015" sa stala tretia nasadená bielorusko-rumunská dvojica Adamovich/Dicu, dievčenskú súťaž ovládli tiež tretie nasadené Rusky Avdeeva/Novikova.

Nina Stankovská z TC EMPIRE Trnava spolu so Stellou Kovačičovou obsadili vo štvorhre pekné 3. miesto po semifinálovej prehre.

Víťazi EMPIRE Cup U16 Marozsan & Velcea:

20150726finalisti Marozsan Velcea

20150726finalisti

20150726finalisti2 

 

 

 

 

Oznamy

Termínová listina 2024

Hľadáme nové tenisové talenty

Nepretržite prebieha nábor detí do tenisovej prípravky TC EMPIRE Trnava. Hľadáme nové tenisové talenty, ktoré sa budú pripravovať pod dohľadom kvalifikovaných trénerov. Ďalšie informácie u p. Bolemana 0911 170 738, Táto e-mailová adresa je chránená proti spamovým robotom. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. .

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.