V týždni od 11.-17.3.2013 sa v pevnej hale TC EMPIRE Trnava uskutočnil 6.ročník medzinárodného turnaja dorastencov EMPIRE Cup 2013. Turnaj patrí do štvrtej najvyššej kategórie a tento rok sme privítali účastníkov zo 17 krajín. Turnaj odštartoval jednodňovou kvalifikáciou v nedeľu, v ktorej sa predstavilo celkovo 16 Slovákov, ale do hlavnej súťaže sa podarilo prebojovať iba Búřilovi a Štarkemu a u dievčat iba Dolákovej.
Zo Slovákov určite najviac zaujal už spomínaný Ivan Štarke, ktorý to dotiahol z kvalifikácie až do semifinále. Nemenej prekvapil aj Patrik Obal, ktorý taktiež stroskotal až v semifinále. Obaja sa prebojovali do semifinále iba cez trojsetové zápasy s výnimkou Štarkeho v prvom kole. Obaja prevádzali trpezlivý a poctivý tenis od základnej čiary a opierali sa o kvalitný servis. Štarke na ceste do semifinále zdolal Slovákov Vajdu v osemfinále a Molčana v štvrťfinále. Obal narazil iba na jedného Slováka Blaška v štvrťfinále a po odvrátenom matchbale ho zdolal 3/6 6/4 7/6(8). Finálový súboj už ale patril zahraničným hráčom, konkrétne Phillipovi Greskovi z Poľska a Markovi Osmakcicovi zo Švajčiarska. Phillip Gresk triumfoval po trojsetovom zápase 6/7(4) 6/3 6/4, keď o zápase rozhodli dve stratené podania Švajčiara. Gresk sa opieral o drvivý servis, trpezlivú hru od základnej čiary s kvalitným rezaným backhandom a rýchlym forehandom.
Gresk získal na turnaji double, keď po boku Rumuna Borzu vyhral i štvorhru. Vo finále zdolali slovenský pár Blaško, Molčan 7/5 6/4. Do semifinále sa prebojovali ešte Kulich so Štarkem, ktorí prehrali práve s Blaškom a Molčanom hladko 6/0 6/2.
V dievčenskom pavúku sme sa hneď rozlúčili s 1.nasadenou Ukrajinkou Fedoryshyn, ktorá podľahla Poľke Frech. Tá sa nakoniec po spanilej jazde stala víťazkou turnaja a nedokázala ju zastaviť ani domáca Tamara Kupková i keď viedla 7/5 2/0 a mala loptu na 3/0 a v semifinále dovtedy suverénna Katarína Strešnáková, ktorej nestačilo vedenie 6/2 4/1. Po vydretých víťazstvách si vo finále triumf nenechala ujsť a jasne dominovala nad Českou Annou Vrbenskou 6/1 6/3. Do semifinále sa prebojovala ešte aj Šarlota Česneková, ktorá v semifinále doplatila na chorobu a nebola na sto percent pripravená. Mrzia skreče Mhalíkovej a Kužmovej, ktoré neboli zdravotne v poriadku. Kužmová sa i napriek zdravotným problémom dokázala spolu so Strešnákovou prebojovať do finále štvorhry. Tam už ale nestačili na domáce Sarah Máriu Jurákovú a Barboru Kötelesovú po výsledku 6/2 6/2. Raritou sú určite štyri skreče prvého kola.
Touto cestou chcem poďakovať všetkým sponzorom, bez ktorých by sa takéto podujatie nemohlo konať a samozrejme hráčom, ktorý sa zúčastnili tohto podujatia. Tento rok nenastali žiadne rušivé momenty určite aj vďaka dobrému športovému správaniu hráčov a samozrejme i vďaka dobrej práci celého organizačného tímu turnaja.

dievcata finale

 

 

Oznamy

Termínová listina 2024

Hľadáme nové tenisové talenty

Nepretržite prebieha nábor detí do tenisovej prípravky TC EMPIRE Trnava. Hľadáme nové tenisové talenty, ktoré sa budú pripravovať pod dohľadom kvalifikovaných trénerov. Ďalšie informácie u p. Bolemana 0911 170 738, Táto e-mailová adresa je chránená proti spamovým robotom. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. .

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.