Slováci medzi favoritov v ročníku 2012 nepatrili, veď v oboch pavúkoch bol nasadený jedine Kmeťko, ktorý nebol 100% fit a prehral hneď vo svojom prvom zápase. Voľné karty dokonale využili Martin Blaško a Oliver Nagy, ktorí patrili už v osemfinále k jediným slovenským zástupcom. Martin to dotiahol až do semifinále, kde nestačil na lepšieho Perintiho z Talianska a prehral 2/6 2/6. Oliver prehral vo štvrťfinále s Baumannom 2/6 2/6, ktorý nestačil až vo finále na spomínaného Perintiho po setoch 4/6 2/6. Talian si počas celého turnaja počínal suverénne a predvádzal jednoznačne najlepší tenis. V dievčenskom pavúku sa najďalej dostala Marta Šramková, ktorá skončila vo štvrťfinále. Netreba zabudnúť ani na jej menovkyňu Rebeccu, ktorá v druhom kole zohrala vyrovnaný zápas s neskoršou víťazkou turnaja Rumunkou Mihaila a prehrala až v treťom sete 4/6. Najmladšou účastníčkou turnaja bola domáca hráčka TC EMPIRE Trnava Tamara Kupková, ktorá dokázala prejsť prvým kolom a pripísala si prvé body do rebríčka ITF. Tento rok nie je prvýkrát víťazka z Česka, aj keď k tomu nebolo ďaleko, pretože Slavíčková prehrala až vo finále s Mihaila jednoznačne 6/1 6/1.

Vo štvorhre chlapcov dominoval nemecký pár Baumann, Woerner, ktorý zdolali Rakúšanov Moritz, Platzer až po supertiebreaku. So Slovákov bol najďalej Selecký vo štvrťfinále.

Dievčenská štvorhra bola úspešnejšia, veď v semifinále boli až dva slovenské páry, ale ani Hercegovej s Kurtinovou a Jablonovskej s Lackovou sa nepodarilo dostať do finále. Z víťazstva sa tešili Češky Hrabalová s Tomanovou po víťazstve nad Taliankami Gariglio, Marchetti po supertiebreaku.


 Víťazi a finalisti dvojhier

 

Oznamy

Termínová listina 2024

Hľadáme nové tenisové talenty

Nepretržite prebieha nábor detí do tenisovej prípravky TC EMPIRE Trnava. Hľadáme nové tenisové talenty, ktoré sa budú pripravovať pod dohľadom kvalifikovaných trénerov. Ďalšie informácie u p. Bolemana 0911 170 738, Táto e-mailová adresa je chránená proti spamovým robotom. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. .

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.