14.-20.03.2011

 

V dňoch 14. až 20. marca 2011 sa v areáli TC EMPIRE Trnava, v krytej hale Empire na troch taraflexových dvorcoch, uskutočnil 4.ročník medzinárodného turnaja ITF do 18 rokov štvrtej kategórie EMPIRE Cup 2011. Turnaj sa začal kvalifikáciou, kde sa v chlapčenskej časti predstavilo iba 13 chlapcov z dôvodu veľkého množstva odhlásených hráčov. Je veľká škoda, že slovenskí hráči neprišli na turnaj v pozícii náhradníkov do kvalifikácie, čo by im umožnilo zúčastniť sa tohto turnaja. Z kvalifikácie sa do hlavnej súťaže predral zo Slovákov iba Oliver Nagy, ktorý na to ako jediný potreboval dva zápasy. Dievčenská kvalifikácia bola plná a sitom prešla iba Marta Šramková.
Najvyššie nasadenými hráčmi v chlapčenskom i dievčenskom pavúku boli Slováci a to Filip Vittek a Veronika Záteková. Na nemilé prekvapenie obaja skončili už vo svojich prvých kolách, keď Filip podľahol Nemcovi Wagnerovi a Veronika Češke Poletinovej, ktorá to dotiahla nakoniec až do semifinále. Filip si napravil reputáciu aspoň vo štvorhre, kde sa spolu s Michalom Kianičkom dostali do finále. Prekvapivým ale určite zaslúženým víťazom chlapčenskej dvojhry sa stal 16. nasadený Michal Kianička z STU Bratislava, pre ktorého to je najväčší úspech v jeho doterajšej kariére a veríme, že bude v takýchto výsledkoch pokračovať i naďalej. Michal predviedol koncentrované výkony s pestrou paletou úderov. Určite teší slovenský víťaz, škoda len, že sa k Michalovi nepridal ďalší Slovák, ktorý by prešiel úvodnými kolami, keďže v osemfinále bol Michal už posledným zástupcom Slovenska. V chlapčenskej štvorhre hájili farby Slovenska najlepšie Vittek s Kianičkom, ktorí podľahli vo finále talianskemu páru Napolitano, Bonadio 7/6 6/2.

Finalisti štvorhry EMPIRE Cup 2011 - ITF U18 Grade 4

 Finalisti štvorhry
Zľava: Bonadio, Napolitano, Kianička, Vittek

 

 

Víťazkou vo dvojhre dievčat sa už tradične stala hráčka z Českej republiky a to konkrétne nenasadená Kristýna Roučková. Tradične hovorím preto, lebo v doterajších ročníkoch sme ešte nespoznali inú víťazku ako z Českej republiky. Vo finále sa stretla s kvalifikantkou Lottner z Nemecka a vyhrala 6/4 6/3. Najďalej medzi dievčatami zo Slovenska sa dostala Antónia Markušková a to do štvrťfinále, kde skončila na rakete kvalifikantky Lekaj z Chorvátska po výsledku 7/5 5/7 6/2. Celkovo vo štvrťfinále boli až tri kvalifikantky a iba jedna nasadená hráčka, ktorá sa ale do semifinále nedostala.  Určite teší víťazstvo Markuškovej a Michaly Kuchárovej vo štvorhre, kde vo finále zdolali poľsko-nemecký pár Csarnik, Matysová 4/6 6/0 10/6.

 

Víťazky štvorhry EMPIRE Cup 2011 - ITF U18 Grade 4

 Víťazky štvorhry
Zľava: Kuchárová, Markušková

 

Turnaj si určite získal svoje miesto v kalendári juniorských turnajov, pretože sa v súťaži predstavili hráči a hráčky z 20 krajín, kde k tým najexotickejším patrila India, z ktorej pochádza finalista dvojhry Mohit Mayur Jayaprakash. Turnaj patrí k obľúbeným aj vďaka krásnemu areálu, ktorý ponúka spolu s hotelom Empire komfort pre hráčov. V budúcnosti sa určite ponúka otázka zvýšenia kategórie turnaja, ktorý by dokázal prilákať kompletnú slovenskú juniorskú špičku.


 

 

Oznamy

Termínová listina 2024

Hľadáme nové tenisové talenty

Nepretržite prebieha nábor detí do tenisovej prípravky TC EMPIRE Trnava. Hľadáme nové tenisové talenty, ktoré sa budú pripravovať pod dohľadom kvalifikovaných trénerov. Ďalšie informácie u p. Bolemana 0911 170 738, Táto e-mailová adresa je chránená proti spamovým robotom. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. .

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.