Víťazstvo na juniorskom turnaji ITF U18 Empire Cup 2014 v Trnave si odniesol Čech Pavel Motl, ktorý zdolal Slováka Samuela Hodora 6:3, 6:4. Medzi juniorkami triumfovala v slovenskom finále Nikola Doláková nad Janou Jablonovskou po výsledku 6:4, 7:6 (2).

Český tenista Pavel Motl sa spoliehal na svoje podanie, ktoré ho podržalo. „Zápas bol hlavne o servise, nebolo v ňom veľa výmen. V prvom sete som mal jeden brejk, čo nakoniec rozhodlo. V druhom som si za stavu 2:3 prehral servis, ale hneď som ho brejkol. Za stavu 4:4 som ho brejkol znova a už som to dopodával,“ komentoval Motl, ktorý bol so svojimi výkonmi na turnaji  spokojný. „Veľmi som sa spoliehal na podanie, pretože to je na tomto povrchu dôležité. Určite som tu mal lepší  forhend a celkom mi išli aj voleje,“ pokračoval Motl, ktorému sa v Trnave páčilo. „V hale som tu hral poprvýkrát, ale bol som tu už trikrát na antuke. Bude mať odiaľto dobré spomienky.“
Nasadená jednotka turnaja Hodor bol sklamaný, ale už myslí na ďalšie turnaje. „Na tomto povrchu je dosť ťažké zreturnovať servis. Hlavne, keď súper dobre podáva a vie si podaním dosť pomôcť,“ hovoril. Slovák je teraz 178. hráč juniorského kombinovaného rebríčka ITF a tomu zodpovedajú aj jeho ciele. „Ja som sa rozprával s každým a hovorím im, že do kvalifikácie Roland Garros by som sa dostal, ale ja ju nechcem hrať. Chcem hrať hlavnú súťaž. Kvalifikácia je dosť ťažká,“ dodal Hodor, ktorý bude hrať najbližšie podujatie kategórie 1 na antuke vonku v chorvátskom Umagu.

Jablonovská: Nikola nerobila veľa chýb

Po dievčenskom finále sa tešila Doláková, ktorá zdolala Jablonovskú. „V prvom sete sme si obidve po celý čas držali servis až do stavu 4:5, keď ma Nikola brejkla. Získala tým prvý set, aj keď veľa šancí na brejk som mala aj ja. Bolo to viacmenej o šťastí. V druhom sete som viedla už 5:1, začala som však robiť veľa nevynútených chýb a znervóznela som. Nikola to dotiahla na 5:5, potom vyhrala svoje servis na 6:5. V tajbrejku už jednoznačne zvíťazila,“ hodnotila zápas Jablonovská.
 „Vedela dobre rozhadzovať lopty, umiestňovať ich, dobre behala a nerobila veľa chýb. Ja som väčšinou tlačila, ale potom prišli nevynútené chyby,“ dodala Jablonovská, ktorú taktiež čaká juniorský turnaj v Umagu.

VIDEOZOSTRIH Z FINÁLE JUNIOROV

VIDEO Z ODOVZDÁVANIA TROFEJÍ A ROZHOVORY S FINALISTAMI

VIDEOZOSTRIH Z FINÁLE JUNIORIEK

VIDEO Z ODOVZDÁVANIA TROFEJÍ JUNIORKÁM A ROZHOVOR S JANOU JABLONOVSKOU

HODNOTENIE TURNAJA SLOVAMI TOMÁŠA BOLEMANA

 

Oznamy

Termínová listina 2024

Hľadáme nové tenisové talenty

Nepretržite prebieha nábor detí do tenisovej prípravky TC EMPIRE Trnava. Hľadáme nové tenisové talenty, ktoré sa budú pripravovať pod dohľadom kvalifikovaných trénerov. Ďalšie informácie u p. Bolemana 0911 170 738, Táto e-mailová adresa je chránená proti spamovým robotom. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. .

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.