Array

DEŇ PRVÝ

V chlapčenskom pavúku sa predstavilo 7 domácich hráčov, kde do osemfinále sa dostali Obal s Macom. Obal porazil Musila po jednoznačnom výsledku a Maco porazil Šobáňa. Najvyššie nasadeným ja Oliver Nagy, člen extraligového tímu TC EMPIRE Trnava, ktorý bol v druhom kole taktiež suverénny a nestratil ani hru.

V dievčenskom pavúku sa predstavilo 8 domácich hráčiek a tri sa predstavia v osemfinále. Žreb opäť dal dokopy dve domáce hráčky, aj keď až v druhom kole a Hercegová ťahala proti Kurtinovej za dlhší koniec a vyhrala 6/4 6/1. Kupková otočila nepriaznivý stav a dokázala triumfovať v troch setoch. Juráková ako druhá nasadená nedala svojej súperke šancu a jednoznačne dominovala na dvorci.

DEŇ DRUHÝ

V dievčenskom pavúku sa dokázali presadiť Linda Hercegová i Sarah Mária Juráková, ktoré postúpili už do štvrťfinále. Linda si poradila s Válkovou 6/4 6/2 a Sarah sa vytrápila s dobre hrajúcou Jaruškovou a súperku udolala až v treťom sete 6/4. Poslednou zástupkyňou v dievčenskom pavúku bola Tamara Kupková, ktorá nestačila na čerstvú majsterku Slovenska do 18 rokov a sestru Karolíny Schmiedlovej (finalistka juniorského Roland Garros) Kristínu po setoch 6/2 6/2. Obe naše dievčatá sa predstavia v stredu vo svojich štvrťfinálových zápasoch od 10.00. Lindu čaká Rebecca Šramková a Sarah turnajová päťka Lucia Hanesová.

U chlapcom ďalej suverénne postupujú favoriti Nagy, Obal i Blaško. Vo štrťfinále na seba narazia práve Obal s Blaškom. Zápasom dňa bol určite Hodor s Molčanom, kde Hodor tirumfoval až v záverečnom sete 7/5.  Štvrťfinálové zápasy chlapcov pokračujú v stredu od 9.00.

Druhý hrací deň sa rozbehli naplno i zápasy štvorhier, kde k zaujímavým zápasom patril súboj domácich medzi Musilom, Glváčom a Lukačovičom, Macom. Musil s Glváčom nakoniec vybojovali postup cez supertiebreak. Zaujímavý súboj zviedol druhý nasadený pár Nagy, Blaško proti Néma, Hodor, kde opäť rozhodol supertiebreak a posunul ďalej favoritov turnaja. 

Domácim hráčkam spolu so svojimi spoluhráčkami sa vydaril vstup do štvorhrového turnaja, veď postúpili všetky okrem Petry Širokej, ktorej spoluhráčka musela štvorhru vzdať pre zdravotné problémy.

DEŇ TRETÍ

Najväčším prekvapením chlapčenského pavúka bolo vyradenie nasadenej jednotky Olivera Nagya, ktorý nestačil na Filipa Kratochvílu. Blaško stratil prvý set na turnaji proti Obalovi a dominoval v rozhodujúcom sete 6/1. Hodor s Vajdom sú ďalšími herne zaslúženými semifinalistami.

Vo štvorhrovom pavúku sa neudialo žiadne prekvapenie a všetci favoriti jasne postúpili do semifinále.

V dievčenskom pavúku prvé štyri nasadené nepripustili žiadne prekvapenie a rozdajú si to medzi sebou v semifinále. Najbližšie k prekvapeniu mala domáca Linda Hercegová, ktorá dokázala ukoristiť Šramkovej Rebecce jeden set, ale na viac sa už nezmohla.

Vo štvorhre sa taktiež stretnú v semifinále prvé štyri nasadené páry, kde z domácich hráčok figurujú Juráková a Hercegová.

DEŇ ŠTVRTÝ

Semifinálové zápasy chlapcov ukoristili vo dvoch setoch Blaško s Hodorom, ktorý si to o titul majstra Slovenska do 16 rokov rozdajú v piatok o 9.00. Súboj sľubuje vyrovnaný zápas, veď posledné meranie síl bolo veľmi tesné.

Dievčenské semifinále ponúklo trojsetové bitky. Schmiedlová po divokom výsledku zdolala Jablonoskú 1/6 6/1 6/0. Domáca Juráková nastúpila proti Šramkovej a úplne jej ušiel prvý set 1/6. Sarah ale dokázala hru vyrovnať a trpezlivou hrou si vynútila tretí set po triumfe 6/4 v sete druhom. V rozhodujúcom sete to bol boj o každú loptičku a rozhodovalo sa nakoniec až v tiebreaku. Sarah v tiebreaku nepodržalo podanie, s ktorým sa trápila celý zápas a nedokázala vývoj tiebreaku otočiť a prehrala ho 1/7. Finálová miestenka jej ušla o vlások, ale Sarah predviedla pekný výkon a k tretiemu miestu jej srdečne blahoželáme.

Štvorhry mali v pláne semifinálové aj finálové zápasy. V chlapčenskom pavúku sa presadil suverénne prvý nasadený pár Búřil spolu s domácim Obalom, keď na ceste za svojim triumfom nestratili ani set a vo finále zdolali nepríjemných súperov Vajdu s Molčanom.

V dievčenskom pavúku sa predstavili ešte dve domáce hráčky Juráková, Hercegová, ktoré nastúpili proti sebe v semifinále. Hercegová bola úspešnejšia, keď spolu so Schmiedlovou zdolali Sarah s Terezou Ilavskou 7/6 6/2. Vo finále sa im do cesty postavil druhý nasadený pár Jablonovská, Doláková, ktoré sa stali majsterkami Slovenska do 16 rokov vo štvorhre, keď vyhrali 7/5 6/1.

FINAL DAY

Piatkové finálové zápasy mali rozdielny začiatok. Dievčenské začalo už o 8.00 z dôvodu účasti jednej z hráčok na ďalšom turnaji a chlapci zabojovali o titul majstra Slovenska od 9.00. Oba finálové zápasy mali veľmi kvalitnú úroveň a v oboch sa rozhodovalo až v rozhodujúcom sete.

Šramková Rebecca vstúpila vynikajúco do finále a veľmi rýchlo ušla na vedenie 4/0. Potom sa hra začala vyrovnávať a za stavu 5/1 pre Rebeccu začala Schmiedlová Kristína svojou trpezlivou hrou robiť súperke problémy a dokázala prvý set dotiahnuť do tiebreaku, v ktorom i uspela. Zdalo sa, že Rebeccu prehratý set položí, ale opak bol pravdou. Opäť získala rýchle vedenie 2/0 a a síce Kristína dokázala ešte odpovedať na 3/3, záver setu patril Rebecce a vyhrala 6/4. V treťom sete sa Rebecca dokázala presadiť svojou neustále agresívnou hrou a môžeme konštatovať, že zaslúžene vyhrala 6/3 tretí set a tým pádom i celý zápas. Kristína môže na majstrovstvách štartovať i o rok a určite bude patriť k jednoznačným favoritkám turnaja. 

Chlapčenské finále ponúklo pekný tenis a vyrovnaných súperov. Martin Blaško a Samuel Hodor sa veľmi dobre poznajú a zviedli v minulosti niekoľko vyrovaných stretnutí. Inak tomu nebolo ani tentoraz a chlapci svojou hrou dokázali, že zaslúžene postúpili do finále. Samuel nakoniec triumfoval po trojsetovej bitke 6/2 4/6 6/3. Rozhodli detaily, ale najviac asi koncentrovanosť oboch hráčov. Hodor bol nielen počas tohto stretnutia, ale počas celého turnaja sústredený a koncentrovaný, čo sa v niektorých častiach zápasu Blaškovi nedarilo. Samuel si svojou predvedenou hrou zaslúžil vyhrať a právom mu patrí titul majstra Slovenska do 16 rokov.

Kompletné výsledky dvojhry chlapcov si môžete pozrieť na stránke STZ: www.stz.sk.

Kompletné výsledky štvorhry chlapcov si môžete pozrieť na stránke STZ: www.stz.sk.

Kompletné výsledky dvojhry dievčat si môžete pozrieť na stránke STZ: www.stz.sk.

Kompletné výsledky štvorhry dievčat si môžete pozrieť na stránke STZ: www.stz.sk.

 

Oznamy

Termínová listina 2024

Hľadáme nové tenisové talenty

Nepretržite prebieha nábor detí do tenisovej prípravky TC EMPIRE Trnava. Hľadáme nové tenisové talenty, ktoré sa budú pripravovať pod dohľadom kvalifikovaných trénerov. Ďalšie informácie u p. Bolemana 0911 170 738, Táto e-mailová adresa je chránená proti spamovým robotom. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. .

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.