Array

Turnaj sa rozohral cez víkend 7.7.2012 a vyvrcholil finálovými zápasmi v pondelok 9.7.2012. V mužskom pavúku bol najvyššie nasadený Miroslav Kleman, ktorému patrí v rebríčku 20.miesto. Ako sa ukázalo, rebríček v tomto turnaji nehral veľkú úlohu, keďže vo štvrťfinále boli iba dvaja nasadení hráči. Víťazom sa stal na radosť domáceho klubu Igor Wachter, ktorý je stále členom extraligového mužstva ako i trénerom. Na ceste za víťazstvom to nemal vôbec jednoduché a po troch hladkých výhrach, prišli od štrťfinále samé trojsetové bitky. Najprv vo štvrfinále zdolal dobre hrajúceho dorastenca Ivana Štarkeho 1/6 6/2 7/5. V semifinále narazil na druhého nasadeného Michala Voščeka, ktorého uťahal po setoch 5/7 6/3 6/4. Vo finále sa taktiež stretol s dorastencom a najväčším prekvapením súťaže Patrikom Cvikom, ktorý si ale predvedenou hrou zaslúžil postup a vo finále siahal na celkové prvenstvo. Igor sa tuenajového víťazstva nezľakol a po setoch 5/7 6/3 6/4 triumfoval.

Zľava víťaz Igor Wachter a jeho finálový súper Patrik Cvik

Do štvorhry sa prihlásilo iba 9 párov a víťazmi sa stali s chuťou hrajúci Matúš Béreš a Matej Maček. Vo finále sa presadili proti Patrikovi Cvikovi a Marošovi Gondovi po setoch 6/4 6/4.

finale 4hry muzia

zľava: víťazi Béreš, Maček a finalisti Gonda, Cvik

Kompletné výsledky nájdete na www.etenis.sk.

V ženskom pavúku sa predstavilo 24 hráčok, kde najvyššie nasadenou bola hosťujúca hráčka TC EMPIRE Trnava Antónia Markušková. Antónia potvrdila nasadenie a vo finále zdolala druhú nasadenú hráčku Lauru Svatíkovú po tuhom boji 6/7 7/5 6/4. Aj keď Antónia nebola so svojou hrou počas turnaja spokojná, titul získala zaslúžene. Ženská štvorhra sa neuskutočnila z dôvodu nedostatočného počtu prihlásených. Je to určite škoda hlavne pri turnaji najvyššej kategórie. Bohužiaľ, taký je trend, že celkovo o slovenské ženské turnaje je veľmi malý záujem.

zľava: víťazka Antónia Markušková, finalistka Laura Svatíková

Kompletné výsledky nájdete na www.etenis.sk.

Všetkým víťazom srdečne blahoželáme.

 

Oznamy

Termínová listina 2024

Hľadáme nové tenisové talenty

Nepretržite prebieha nábor detí do tenisovej prípravky TC EMPIRE Trnava. Hľadáme nové tenisové talenty, ktoré sa budú pripravovať pod dohľadom kvalifikovaných trénerov. Ďalšie informácie u p. Bolemana 0911 170 738, Táto e-mailová adresa je chránená proti spamovým robotom. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. .

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.