Array

Tamara potvrdila skvelú formu z posledného obdobia a môže sa tešiť z najväčšieho úspechu v kariére a to titulom majsterky sveta družstiev do 14 rokov. Turnaj sa odohral v Prostějove od 13.-18.8.2012. Na finálovom turnaji sa zúčastnilo 16 najlepších družstiev do 14 rokov z celého sveta, kde nechýbal slovenský tím v zložení:

  • Tamara Kupková
  • Viktória Kužmová
  • Tereza Mihalíková

 

V skupinovej fáze sa dievčatá stretli postupne s Kolumbiou, Indiou a najvyššie nasadeným tímom USA. Do semifinále postupoval iba víťaz skupiny, takže všetky zápasy boli dôležité. Po jasných víťazstvách 3/0 nad Kolumbiou a Indiou, kde Tamara prispela bodmi vo štvorhre sa rozhodovalo o postupe proti USA. Dievčatá nenechali nič na náhodu a už po dvojhrách rozhodli o svojom postupe do semifinále, kde ich čakal domáci tím z Česka. Aj v tomto stretnutí dievčatá ukázali skvele načasovanú formu a vyhrali bez straty bodu. Tamara uspela po boku Terezy aj vo štvorhre, keď zvíťazili nad párom Denisa Cíchová a Tereza Kolářová 0/6 6/4 6/2.

O titul masteriek sveta bojovali proti Veľkej Británií. Rozhodovalo sa až v záverečnej štvorhre, kde Viktória s Terezou porazili pár Maria Lumsden a Jazzi Plews 6/2 7/5 a mohli začať oslavy. Dievčatám srdečne blahoželáme. Za takýmto úspechom je obrovské množstvo odtrénovaných hodín.

Tamara pred týmto turnajom potvrdila narastajúcu formu, keď dokázala triumfovať na troch medzinárodných turnajoch za sebou (jeden titul do 14 rokov a dva do 16 rokov). Nestratila sa ani medzi 18-ročnými, kde sa dokázala prebojovať do semifinále.

Tamara začala víťaznú šnúru na turnaji v rakúskom Fürstenfelde na turnaji do 14 rokov druhej najvyššej kategórie v dňoch 14.-22.7.2012. K turnajovému titulu sa prebojovala po šiestich víťazných stretnutiach, v ktorých stratila iba jeden set v semifinále proti Ruske Shchipakina. Vo finále tirumfovala nad Chorvátkou Ninou Alibalic 6/2 6/4. 

Tamara nabudená turnajovým titulom pokračovala na medzinárnom turnaji do 16 rokov tretej najvyššej kategórie v Prievidzi v dňoch 22.-29.7.2012. Tamara ako druhá nasadená v neúplnom 32-člennom pavúku dokázala opäť triumfovať bez straty setu, keď vo finále jej vzdala Češka Pantúčková. Tamara po boku Dominiky Sujovej získala na turnaji double, keď v neúplnom 16-člennom pavúku nenašli premožiteľa. Vo finále zdolali Rusky Shchipakina, Mashtakova 7/6 6/1.      

Tamara pokračovala v skvelej forne na turnaji do 16 rokov, presnejšie v rakúskom Kremse, na turnaji druhej kategórie v dňoch 28.7.-5.8.2012. V neúplnom 64-člennom pavúku sa Tamara dokázala presadiť a získať svoj ďalší v poradí tretí titul. Na ceste za titulom jej najväčšie problémy robila Ruska Zabirova vo štvrťfinále po setoch 7/6 3/6 6/2. Finále zvládla suverenné nad domácou Antonitsch 6/3 6/1. Tamara získala na turnaji double, keď opäť po boku Dominiky Sujovej triumfovala aj vo štvorhre. Vo finále zdolali Maďarky Szoke, Udvardy 6/1 5/7 10/7.

Po týchto skvelých výsledkoch sa Tamara prebojovala do najlepšej európskej desiatky do 14 rokov, presnejšie na 9. miesto.

Nabudená tromi turnajovými titulmi Tamara skúšala šťastie i medzi 18-ročnými na turnaji v Chorvátskom Splite na turnaji piatej kategórie v dňoch 8.-15.8.2012. Tamara opäť potvrdila skvelú výkonnosť a po úvodných troch suverénnych kolách prehrala až v semifinále proti Rumunke Cristian po troch setoch 6/3 5/7 3/6. Tamara sa nestratila ani vo štvorhre a po boku Maďarky Buczko uhrali štvrťfinále. Z turnaja si odniesla 20 bodov do medzinárodného rebríčka ITF a posunula sa v svetovom rebríčku junioriek na 1052. miesto. 

 

Oznamy

Zberači a zberačky pozor !

V areáli TC EMPIRE Trnava sa uskutoční EMPIRE Tennis Academy Open 2024. Ide o medzinárodný ženský turnaj s dotáciou 60 000 USD. Deti, ktoré majú záujem zbierať loptičky sa môžu prihlásiť u p. Bolemana 0911 170 738. Pre deti zabezpečíme oblečenie, jedlo a pitný režim.Turnaj prebieha od utorka 7.5. do nedele 12.5.2024. Zbierania sa môžete zúčastniť iba niektoré dni alebo víkend. Pomôže čokoľvek. Tešíme sa na spoluprácu. 

Termínová listina 2024

Hľadáme nové tenisové talenty

Nepretržite prebieha nábor detí do tenisovej prípravky TC EMPIRE Trnava. Hľadáme nové tenisové talenty, ktoré sa budú pripravovať pod dohľadom kvalifikovaných trénerov. Ďalšie informácie u p. Bolemana 0911 170 738, Táto e-mailová adresa je chránená proti spamovým robotom. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. .

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.