Array

grolmus

Náš trénerský tím posilňuje nová tvár Miloslav Grolmus, ktorý sa bude klube venovať najmä vrcholovým hráčom dorastu a mládeže. Jeho angažovanie je ďalším krokom v snahe o skvalitnenie tréningového procesu a profesionalizáciu športovej prípravy v klube. Prinášame krátke predstavenie Miloslava Grolmusa.

Miloslav Grolmus sa narodil 1.1.1981. S tenisom začínal v siedmych rokoch a vo všetkých mládežníckych kategóriách bol niekoľkonásobným majstrom Slovenska. Na medzinárodnom poli sa stal majstrom Európy do 14 rokov vo dvojhre a do 16 rokov vo štvorhre. V ITF rebríčku do 18 rokov figuroval medzi top 20. V roku 2000 vyhral turnaj Satelit Masters v bulharskej Sofii, kedy dosiahol aj na svoje najvyššie umiestnenie v ATP rebríčku - 530 pozíciu. V roku 2003 ukončil svoju hráčsku kariéru pre dlhotrvajúce problémy s ramenom a začal sa venovať trénerstvu.

Na začiatku svojej trénerskej kariéry pracoval 1,5 roka s Martinom Durdíkom, ktorý sa pod jeho vedením stal Majstrom SR do 18 rokov. Neskôr sa stal  šéftrénerom Strediska vrcholového tenisu v Piešťanoch. Potom pôsobil 6 rokov ako osobný tréner Filipa Horanského, ktorý sa pod jeho vedením stal majster Európy. Spolu dosiahli aj najväčší úspech, keď jeho zverenec v roku 2011 dosiahol víťazstvo vo štvorhre na juniorskom grand slame v Melbourne. Filip skončil sezónu 2011 ako 8. najlepší junior na svete a na konci vzájomnej spoupráce atakoval vo svojom prvom roku medzi mužmi 500. pozíciu na ATP rebríčku.

 

Oznamy

Termínová listina 2024

Hľadáme nové tenisové talenty

Nepretržite prebieha nábor detí do tenisovej prípravky TC EMPIRE Trnava. Hľadáme nové tenisové talenty, ktoré sa budú pripravovať pod dohľadom kvalifikovaných trénerov. Ďalšie informácie u p. Bolemana 0911 170 738, Táto e-mailová adresa je chránená proti spamovým robotom. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. .

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.