Array

Koncom mája, presne od 27. do 31.5., sa uskutočnili majstrovstvá Slovenska mladšieho žiactva a dorastu. Mladšie žiactvo bojovalo v Piešťanoch a kategória dorastu v Žiline. Z hráčov TC EMPIRE sa najviac presadila Natália Schwarcová, ktorá sa prebojovala do finále dvojhry a stala sa vicemajsterkou Slovenska do 12 rokov. Rovnaký výsledok zaznamenal Martin Blaško, ktorý pridal k medaile vo dvojhre i zlato zo štvorhry v kategórii dorastu.

Natália začala svoju cestu do finále suverénne, keď v prvom kole ako 3. nasadená uštedrila svojej súperke dvoch kanárov. V druhom kole nastúpila proti Supak a s touto hráčkou sa veľmi dobre poznajú, veď obe hrajú aj v družstve mladších žiačok TC EMPIRE Trnava. Zápas to bol vyrovnaný a rozhodol až tretí vyrovnaný set, ktorý dotiahla do víťazného konca Natália pomerom 6/4. Vo štvrťfinále narazila na ďalšiu svoju kamarátku Kristínu Mrázikovú, ale tentoraz Natália bola suverénna a vyhrala 6/3 6/2. V semifinále čakala na Natáliu prvá nasadená Kadlečková a Natália tento zápas zvládla bravúrne a jasne postúpila do finále výsledkom 6/2 6/1. Tak ako Natálii vyšiel semifinálový zápas, tak jej nevyšlo finále, kde nestačila na Ondrejčekovú a prehrala 6/2 6/4. Natálii patrí obrovská gratulácia za predvedené výkony. Z ďalších trnavských hráčok sa predstavila ešte víťazka kraja Nina Stankovská, ktorá ako nenasadená doplatila na krutý žreb, keď hneď v druhom kole nastúpila proti 4.nasadenej Kovačičovej a prehrala tesne 6/4 v treťom sete. Poslednou zástupkyňou bola Tatiana Chovancová, ktorá neprešla prvým kolom. Natália po boku Kristíny Kozákovej dosiahla na medailu aj vo štvorhre, keď sa prebojovali do semifinále, kde tesne prehrali s neskoršími víťazkami Kadlečková, Kovačičová.

schwarcová MSR 2013

Natália spolu s Ondrejčekovou a riaditeľom turnaja Vráblom

Kompletné výsledky mladších žiačok nájdete na www.etenis.sk.

Mladší žiaci odohrali turnaj súbežne s dievčatami a v hlavnom pavúku sa predstavilo až 6 zástupcov TC EMPIRE: Adam Arbet, Stanislav Valent, Tomáš Lánik, Roman Hutta, Miloš Karol a Dominik Cvik. Najväčšie nádeje sa vkladali do Adama Arbeta, ktorý ako druhý nasadený patril k favoritom turnaja. Adam sa nakoniec dostal aj najďalej spomedzi trnavčanov, ale určite mal na viac ako na štvrťfinále. Adam podľahol v dvoch setoch Feketemu a s turnajom sa lúčil. Ostatní trnavčania neboli nasadení a nikomu sa nepodarilo zdolať nasadeného hráča. Vo štvorhre sa najďalej do štvrťfinále prebojovali Lánik s Huttom a Arbet po boku Krajčíra.  

Kompletné výsledky mladších žiakov nájdete na www.etenis.sk.

Kategória dorastu sa predstavila v rovnakom termíne v Žiline. V chlapčenkom pavúku sa predstavili: David Brna, Oliver Nagy, Marcel Musil, Marek Lukačovič a Martin Blaško. Oliver ako halový majster Slovenska mal obrovskú smolu, keď musel svoj prvý zápas skrečovať. Martin Blaško ako druhý nasadený potvrdil nasadenie a hladko sa prebojoval do finále, kde čelil Jakubovi Oravcovi. Martin nakoniec finálový zápas prehral po setoch 5/7 3/6. Ostatní sa bohužiaľ neprebojovali prvým kolom. Oravec s Blaškom ako nasadený pár číslo jedna nedali žiadnemu súperovi šancu a bez straty setu získali titul majstrov Slovenska vo štvorhre. 

Kompletné výsledky dorastencov nájdete na www.etenis.sk.

Z dievčat TC EMPIRE Trnava sa na majstrovstvách predstavili: Sarah Mária Juráková, Barbora Kötelesová, Sindy Kurtinová, Veronika Andrea Poláková a Adriána Šenkárová. Žreb prisúdil do druhého kola súboj medzi Sindy a Barborou, kde Barbora dominovala 6/1 6/3. V osemfinále nastúpila proti dobre hrajúcej Strešnákovej a podľahla jej 3/6 3/6. Strešnáková nakoniec na turnaji nenašla premožiteľku a mohla sa tešiť z titulu. Ďalej ako Barbora sa dostala už iba Sarah, ktorá získala medailu postupom do semifinále, kde podľahla Jablonovskej 6/3 6/4. Veronike a Adriáne sa podarilo prejsť prvým kolom, kde ich potom zastavili nasadené hráčky. Štvrťfinále štvorhry si zahrali Sarah s Barborou a Adriána so svojou spoluhráčkou. Bohužiaľ na medailu už nedosiahli, keď svoje štvrťfinálové zápasy prehrali. 

Kompletné výsledky dorasteniek nájdete na www.etenis.sk.

 

 

Oznamy

Zberači a zberačky pozor !

V areáli TC EMPIRE Trnava sa uskutoční EMPIRE Tennis Academy Open 2024. Ide o medzinárodný ženský turnaj s dotáciou 60 000 USD. Deti, ktoré majú záujem zbierať loptičky sa môžu prihlásiť u p. Bolemana 0911 170 738. Pre deti zabezpečíme oblečenie, jedlo a pitný režim.Turnaj prebieha od utorka 7.5. do nedele 12.5.2024. Zbierania sa môžete zúčastniť iba niektoré dni alebo víkend. Pomôže čokoľvek. Tešíme sa na spoluprácu. 

Termínová listina 2024

Hľadáme nové tenisové talenty

Nepretržite prebieha nábor detí do tenisovej prípravky TC EMPIRE Trnava. Hľadáme nové tenisové talenty, ktoré sa budú pripravovať pod dohľadom kvalifikovaných trénerov. Ďalšie informácie u p. Bolemana 0911 170 738, Táto e-mailová adresa je chránená proti spamovým robotom. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. .

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.