Array

Barbora Kötelesová, zvereňkyňa trénera Hrozenského, sa predstavila na ženskom turnaji ITF s dotáciou 10.000 amerických dolárov v srbskom meste Palic. Barbora sa predstavila na takomto podujatí po prvýkrát a zaznamenala významný úspech, keď sa prebojovala z kvalifikácie až do semifinále.

Turnaj sa uskutočnil od 22. do 28. júla 2013 a pre Barboru to bola premiéra na ženskom okruhu ITF, ak nerátame Medzinárodné majstrovstvá Slovenska žien v Trnave, kde Barbora štartovala vďaka voľnej karte.

Barbora začala turnaj 64-člennou kvalifikáciou, odkiaľ postupovalo 8 najlepších do hlavnej súťaže. Barbora prešla kvalifikáciou suverénne, keď v troch stretnutiach nestratila ani set a postupne porazila LUKAC Julija (SRB) 6/3 6/2, JASAREVIC Amira (BIH) 6/1 6/2 a vo finále kvalifikácie Slovenku KURICOVÚ Renátu 6/3 6/2.

Hlavnú súťaž tvoril 32-členný pavúk a v prvom kole sa stretla s domácou Srbkou Stevanovic, ktorá taktiež postúpila z kvalifikácie. Barbora dominovala tomuto stretnutiu a vyhrala 6/1 6/0. V druhom kole sa predstavila proti hráčke z Čiernej Hory Babic zvíťazila v dvoch setoch 6/4 7/6 (3). Vo štvrťfinále čakala Barboru bulharská hráčka Botusharova, ktorá bola na turnaji nasadená ako č.6 a v rebríčku WTA jej patrilo 660. miesto. Barbora sa súperky nezľakla a prvý set vyhrala tesne 7/6. V druhom sete prebrala iniciatívu súperka 2/6, ale rozhodujúci tretí set opäť patril našej hráčke a zvíťazila 7/6 (8) 2/6 6/1. V semifinále čakala na Barboru srbská hráčka Milana Spremo, ktorá bola na rebríčku WTA najvyššie na 393. mieste. Barbora prehrala 3/6 0/6, ale i napriek prehre jej patrí obrovská gratulácia za získané prvé body do rebríčka WTA.

 

 

 

Oznamy

Termínová listina 2024

Hľadáme nové tenisové talenty

Nepretržite prebieha nábor detí do tenisovej prípravky TC EMPIRE Trnava. Hľadáme nové tenisové talenty, ktoré sa budú pripravovať pod dohľadom kvalifikovaných trénerov. Ďalšie informácie u p. Bolemana 0911 170 738, Táto e-mailová adresa je chránená proti spamovým robotom. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. .

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.