Array

Tamara Kupková a Timea Pavličková sa predstavili v uplynulom týždni na medzinárodných turnajoch do 16 a 18 rokov. Tamara sa predstavila v Slovinsku na turnaji do 18 rokov štvrtej najvyššej kategórie. Timea nastúpila v rakúskom Kremse na turnaji do 16 rokov druhej najvyššej kategórie. Obe boli úspešné a dotiahli to až do záverečných kôl.

KupkováTTamara sa predstavila konkrétne v slovinskom Domzale na 18.ročníku turnaja s názvom "18th Slovenian Junior Open 2013. Tamara bola v 64-člennom pavúku 6.nasadená a v prvých kolách si počínala suverénne, keď v prvom si poradila s Dianou Kutuzova z Ruska 6/1 6/3 a v druhom kole s Chorvátkou Barbarou Rajic 6/3 6/3. V osemfinále čakala na Tamaru domáca hráčka s voľnou kartou Pia Cuk. Tamara aj v tomto zápase zvládla pozíciu favorita a zvíťazila 6/3 6/3. Vo štvrťfinále nestačila Tamara na Rakúšanku Lenu Reichel a prehrala v dvoch setoch 4/6 1/6. Tamara zlepšila svoj výsledok z dvojhry vo štvorhre, kde po boku Angličanky Lazic sa prebojovali do semifinále. Tam nestačili na ruský pár Chikalkina, Shaydullina a prehrali 3/6 3/6. Tamara sa týmto výsledkom prebojovala na 455. miesto v juniorskom svetovom rebríčku a je to jej maximum.

 

 

PavlickovaTimea sa predstavila v rakúskom Kremse na turnaji do 16 rokov druhej najvyššej kategórie. Timea bola vďaka svojmu európskemu rebríčku 15.nasadená a v prvom kole sa stretla s Rakúšankou Kompein. Timea zvládla svoj prvý zápas a vyhrala 6/2 6/2. V druhom kole narazila na Srbku Kosanin a taktiež vyhrala v dvoch setoch, tentoraz 6/2 6/1. V osemfinále jej žreb neprial a narazila na druhú nasadenú Maďarku Udvardy, ktorá na predchádzajúcom turnaji v Trnave zvíťazila vo dvojhre aj štvorhre. Timea sa svojej súperky nezľakla a dokázala prvý set vyhrať 6/2. V druhom sete sa hra vyrovnala, ale Timea si už cenné víťazstvo nenechala ujsť a vyhrala v dvoch setoch 6/2 7/5. Vo štvrťfinále narazila na Slovinku Dovnik, ktorá bola 11. nasadená. Timea súperke vzdorovala, ale nakoniec prehrala tesne v troch setoch 4/6 6/2 3/6. Timea sa predstavila vo štvorhre spolu so s Barborou Matúšovou a taktiež to dotiahla ako vo dvojhre do štvrťfinále. Stroskotali na Rakúšankách Kompein, Neuwirth a prehrali po supertiebreaku 7/6 5/7 10/4. Škoda tesne prehry, pretože Rakúšanky napokon celý turnaj vyhrali. 

Obom dievčatám gratulujeme k dosiahnutým výsledkom.

 

 

 

Oznamy

Termínová listina 2024

Hľadáme nové tenisové talenty

Nepretržite prebieha nábor detí do tenisovej prípravky TC EMPIRE Trnava. Hľadáme nové tenisové talenty, ktoré sa budú pripravovať pod dohľadom kvalifikovaných trénerov. Ďalšie informácie u p. Bolemana 0911 170 738, Táto e-mailová adresa je chránená proti spamovým robotom. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. .

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.