Array

diplomyV Topoľčanoch sa zviedli cez víkend 31.8. a 1.9. boje o celoslovenské finále Detského Davis Cupu a Fed Cupu. V regionálnom finále Detského DC a FC mal zastúpenie u chlapcov a dievčat tím TC EMPIRE Trnava.

Chlapci nastúpili v zložení:

  • Filip Žilkay
  • Alfréd Almási
  • Dávid Daniška
  • David Schwarc
  • Adrián Štancel

       

Dievčatá nastúpili v zložení:

  • Romana Zelenayová
  • Martina Marušinová
  • Lucia Krupová
  •  

Regionálemu finále, v ktorom sa stretlo 8 najlepších mužstiev chlapcov a dievčat, predchádzalo oblastné kolo. Obe naše družstvá postúpili suverénne z prvého miesta a v regionálnom finále sa očákaval postup  do celoslovenského finále, kam postupovali 3 najlepšie mužstvá. Obe naše družstvá zahrali fantasticky a do finále, ktoré sa uskutoční v Národnom tenisovom centre, postúpili z prvých miest.

Chlapci nastúpili v základnej skupine spolu s Partizánskym, Novou Generáciou a NETom Trnava a nedali svojim súperom šancu a svoje zápasy vyhrali bez straty bodu. Zo skupiny postupovali dva najlepší, ktorí sa v semifinále stretli krížovým spôsobom. V semifinále sme nastúpili (v nedeľu) proti Štúrovu, s ktorým sme sa už stretli v oblastnom kole v Trnave. Opäť sme potvrdili úlohu favorita a zvíťazili 3/0. Zápasy sa už za rozhodnutého stavu nehrali z dôvodu nepriazne počasia. Chlapci si týmto víťazstvom zaistili účasť v celoslovenskom finále. Každopádne finálový zápas proti Jaslovským Bohuniciam mal taktiež význam, pretože víťazný tím je automaticky nasadený v celoslovenskom finále do štvrťfinále. Vo finále nastúpil na prvý zápas Filip Žilkay, ktorý sa postavil proti Matúšovi Barcajovi. Filip nedal svojmu súperovi šancu a svojou útočnou hrou získal prvý bod po sete 6/0. Druhý zápas medzi Alfrédom Almásim a Petrom Kučerom sa čakal oveľa vyrovnanejší, ale Alfréd po strate prvej hry nedal súperovi šancu a vyhral 6/1. Chlapci sa v rovnakých zostavách stretli aj vo štvorhre a povzbudení úvodnými víťazstvami opäť dominovali Filip s Alfrédom 6/1 a celkovým skóre 3/0 postúpili z prvého miesta do NTC. 

chlapci3   chlapci1
chlapci2

Dievčatá nastúpili v základnej skupine proti Topoľčanom B, Leopoldovu a Ostrovu Trenčín. Zo základnej skupiny postúpili bez prehry do semifinále. Tam sa stretli s druhými Topoľčanmi A a rozhodli zápas po prvých troch zápasoch 3/0. Topoľčany šetrili aj svoje najlepšie hráčky na zápas o tretie miesto, ktoré zaručovalo účasť na celoslovenskom finále. Vo finále sme sa stretli s unavenými Levicami, ktoré po namáhavých zápasoch postúpili do finále, ktoré im zabezpečovalo taktiež postup do NTC. Levice vo finále pôsobili odovzdane a unavene a jasne sme triumfovali 3/0. Dievčatá tak ako chlapci postupujú z prvého miesta a v celoslovenskom finále budú nasadené do štvrťfinále.

Dievcata2  Dievcata3 

Klub TC EMPIRE Trnava ďakuje hráčom a kapitánom za vzornú reprezentáciu klubu a gratuluje k postupu do celoslovenského finále.

diplomy

 

Oznamy

Termínová listina 2024

Hľadáme nové tenisové talenty

Nepretržite prebieha nábor detí do tenisovej prípravky TC EMPIRE Trnava. Hľadáme nové tenisové talenty, ktoré sa budú pripravovať pod dohľadom kvalifikovaných trénerov. Ďalšie informácie u p. Bolemana 0911 170 738, Táto e-mailová adresa je chránená proti spamovým robotom. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. .

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.