Array

Starší žiaci TC EMPIRE pod vedením trénera Juraja Jančoviča, v zložení Viktór Banczi, Kevin Kurtin, Samuel Paulovčák, David Čierny, Adam Arbet, Matúš Rusnák a Michael Škoda sa stali majstrami Slovenska do 14 rokov, keď ani v jednom z troch zápasov nezaváhali a zaslúžene sa stali najlepším tímom do 14 rokov. Postupne porazili domácu Prievidzu 5/2, v semifinále TK Slovan Bratislava 5/2 a vo finále majstrovstiev Slovenska družstiev, po výbornom výkone porazili TJ Slávia Agrofert STU Bratislava 4/3. Celému tímu starších žiakov blahoželáme k veľkému úspechu na Slovenskej mládežníckej tenisovej scéne a za skvelú reprezentáciu nášho klubu TC EMPIRE !

Majstrovstvá Slovenska družstiev do 14 rokov sa uskutočnili v Prievidzi od 5.do 7.9.2013. Žreb bol pre náš tím neúprosný, keď v prvom kole ako nenasadený tím, sme dostali druhý nasadený tím, domácu TK Baník Prievidzu. 

Náš tím bol v zložení Viktor Bánczi, David Čierny, Samuel Paulovčák, Kevin Kurtin, Adam Arbet, Matúš Rusnák a Michael Škoda.

Chlapci sa súpera nezľakli a do turnaja vstúpili impozantne, keď ani jeden z tímu nezaváhal vo dvojhre a po výsledku 5/0 sme postúpili do semifinále. Vo štvorhre dostali priestor aj Michael Škoda a Matúš Rusnák a po dvoch prehratých supertiebreakoch upravila Prievidza na konečných 5/2.

V semifinále nás čakal Slovan Bratislava, ktorý ale nepricestoval bez najlepšieho staršieho žiaka Slovenska Hrunčáka a tým naše šance na úspech výrazne stúpli. Chlapci dokázali svoje kvality a aj povzbudení výhrou z prvého kola sa pustili do súpera. Adam Arbet v úvodnej dvojhre prehral s o rok starším Dobrým 6/7 1/6. Kevin Kurtin a Samuel Paulovčák naklonili misky váh opäť na našu stranu, keď jasne vyhrali nad svojimi súpermi, ktorí získali iba 3 hry. David Čierny mal uľahčenú situáciu, keď mu Filip Áč vzdal zápas po prvom sete, ktorý David vyhral 6/2. Zápas tímových jednotiek medzi Viktorom Bánczim a Fekiačom bol veľmi vyrovnaný a kvalitný, ale nakoniec sa Slovanu podarilo skorigovať stav po dvojhrách na 3/2 pre TC EMPIRE Trnava. Vo štvorhrách nastúpili naše osvedčené dvojice Viktor, Samo a David s Kevinom. Chalani takto zvyčajne hrávajú aj na turnajoch a ukázali väčšiu zohratosť ako súper a dokázali vyhrať obe štvorhry a potvrdili postup do finále po výsledku 5/2. 

Vo finále nás čakal najvyššie nasadený Agrofert STU Bratislava, s ktorým sme si tento rok už poradili v troch vekových kategóriách a chalani potvrdili tento fakt aj vo štvrtom vzájomnom súboji, aj keď nepatrili k favoritom stretnutia. Na úvod Adam Arbet zmietol z dvorca Peška, s ktorým tento rok už prehral a položil základný kameň našeho víťazstva. K Adamovi sa pridali aj Kevin so Samom a finále sme zahájili famózne s výsledkom 3/0. David s Viktorom bojovali proti Gašparovičovi a Jurasovi o celkový titul, ale vysnívaný tretí bod, ktorý by nám zabezpečil titul, ešte neprišiel. Do štvorhry postavil kapitán tréner Jančovič osvedčenú zostavu, tak ako v predošlom zápase. Viktor so Samom jasne vyhrali nad Jurasom a Držiakom a titul nám už nemohol nikto zobrať. David s Kevinom mali matchbaly na Gašparoviča a Peťka, ale nakoniec prehrali v supertiebreaku. S celkovým výsledkom 4/3 sa tím starších žiakov TC EMPIRE Trnava stal MAJSTROM SLOVENSKA.

Chlapcom patrí obrovské poďakovanie za skvelú reprezentáciu klubu a víťazstvo teší o to viacej, že chlapci vyhrali titul ako nenasadený tím a všetci jeho členovia môžu hrať v tejto kategórii aj budúci rok.  

 

Oznamy

Termínová listina 2024

Hľadáme nové tenisové talenty

Nepretržite prebieha nábor detí do tenisovej prípravky TC EMPIRE Trnava. Hľadáme nové tenisové talenty, ktoré sa budú pripravovať pod dohľadom kvalifikovaných trénerov. Ďalšie informácie u p. Bolemana 0911 170 738, Táto e-mailová adresa je chránená proti spamovým robotom. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. .

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.