Array


Po prvom voľnom kole hral Bánczi proti Dobrnjacovi z Bosny a Hercegoviny a udelil mu dva "kanáre", keď zvíťazil jednoznačne 6:0, 6:0. Následne zdolal aj Belgičana Colsona 6:1, 6:2 a v boji o postup do štvrťfinále sa stretol s jedenástym nasadeným Poliakom Tomaszom Dudekom, na ktorého nestačil po prehre 5:7, 6:7 (4). „Bol to nervák, škoda, škoda, škoda. Zlomilo sa to hneď na začiatku, keď Viktor prehrával 0:4. Veľmi si pripustil tlak a možnosť postupu do najlepšej osmičky na prestížnom podujatí. Potom bojoval, naozaj sa snažil, ale už nehral tak dôrazne, ako vie,“ povedal Jančovič, ktorého prehra mrzí o to viac, že Bánczi hral v predošlých zápasoch výborne. „V 2. kole zmietol súpera z dvorca a ten pritom nebol vôbec taký slabý. V 3. kole proti vysokému a silnému Belgičanovi Colsonovi podal výborný výkon a hral presne, ako sme si povedali – rýchlejšie a aktívnejšie ako súper. Ten bol z toho zaskočený. Na európskej úrovni už nie je slabý hráč a Viťo hral v Plzni v dobrej forme,“ podelil sa tréner s poznatkami.
V 2. kole debla nastúpil Bánczi spolu s krajanom Dávidom Čiernym proti chorvátskemu páru - vyhrali 6:4, 6:2, ale v ďalšej ceste im zabránili českí reprezentanti.

Baby mali ťažký žreb

V Plzni boli aj Adriána Šenkárová a Lenka Stará, ktoré obe uspeli v 1. kole dvojhry. Šenkárová zdolala Nemku Sofiu Markovu 6:1, 7:5, Stará si poradila s Gruzínkou Shanidze 6:2, 7:6 (8). Šenkárová ďalej nastúpila proti prvej nasadenej Olesyi Pervushine, ktorej podľahla po boji 2:6, 7:6 (4), 0:6. Lenka Stará prehrala s treťou nasadenou Ruskou Potapovovou 3:6, 4:6. Obe hráčky hrali spoločne aj debla, prepracovali sa do štvrťfinále, ale tam ich zdolala fínska dvojica. „Baby dostali asi tie najlepšie hráčky, ale hrali výborne. Možno keby mali lepší žreb... Ale predviedli sa dobre, aj vo štvorhre. V nej siahali na medailu,“ dodal Jančovič. Len dodajme, že Pervushina aj Potapova sú v Plzni už v semifinále dvojhry.
Čo sa týka nasledujúceho turnajového programu Báncziho, Šenkárovej a Starej, ten bude známy po niekoľkodňovom oddychu.

KLIKNI PRE VÝSLEDKY ZÁPASOV:

 

 

FOTOGRAFIA KOMPLETNÉHO SLOVENSKÉHO TÍMU V PLZNI

20140724europajancovic

 
 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.