Array

Na antukovom turnaji EMPIRE Futures Trnava 2014 sa začali hrať zápasy prvého kola dvojhry. Zo Slovákov boli v úvode úspešní Adrián Partl i Patrik Fabian. Na kurtoch sa predstavili aj držitelia voľných kariet z domáceho klubu TC EMPIRE Trnava.


Patrik Cvik prehral s Čechom Janom Šátralom 0:6, 2:6 a Patrik Obal podľahol Ukrajincovi Danylovi Kaleničenkovi 4:6, 0:6. Zápasy Cvika aj Obala sledoval na lavičke tréner TC EMPIRE Trnava Kamil Čapkovič, ktorý zhodnotil vystúpenie oboch členov nášho klubu. „Patrik mal v prvom sete prílišný rešpekt pred súperom, možno aj nebol zvyknutý na taký level. Šátral hral na neho príliš rýchlo. Postupne si zvykal, ku koncu setu sa to vyrovnávalo, uvoľnil sa. Škoda, že na začiatku druhého setu, keď mal za stavu 2:1 šance, nevyužil ich a hneď si prehral servis. Potom sa už Patrik trošku vzdal. Ale hral celkom dobre, potrebuje absolvovať viac takýchto zápasov s kvalitnými súpermi, aby zistil, čo na nich presne platí,“ povedal Čapkovič, ktorí kvituje, že obaja Patrikovia si odniesli zo zápasov prvého kola skúsenosti. „U Paťa Obala to bolo do stavu 4:4 v prvom sete úplne vyrovnané. Povedal by som, že mal aj miernu prevahu. Potom si zo 40:0 prehral servis. To celé rozhodlo. Po prehre v prvom sete 4:6 mentálne upadol. Tiež by som to pripísal neskúsenosti. Lepší hráči si vedia udržať koncentráciu po celý zápas,“ postrehol Čapkovič.

Partl, Kaleničenko aj Fabian ďalej

V utorok sa darilo dvom členom bratislavského klubu LOVE 4 TENNIS, keď súboje prvého kola vyhrali Adrián Partl (so Simčákom) a Danylo Kaleničenko (so spomínaným Obalom). „Dnes som si držal štandardnú hru, nesnažil som sa o nič extra, lebo podmienky neboli úplne ideálne. Fúkalo a kurt sa trochu šmýkal. Súper, ktorého dobre poznám, hral a servoval dobre, v troch gemoch druhého setu mi nedal veľa šancí. Čakal som však na svoju šancu a tá prišla,“ hodnotil Partl, ktorý teraz absolvuje na Slovensku po Veľkej Lomnici a Michalovciach tretí turnaj Futures. „Herne sa cítim v pohode, celkom mi to ide. Výsledky tomu nasvedčujú. Uvidíme, ako dlho to potrvá,“ dodal s úsmevom Partl, momentálne 458. hráč rebríčka ATP, čo je jeho kariérne maximum.


Slováci v 1. kole hlavnej súťaže EMPIRE Futures Trnava 2014:

Patrik Cvik - Jan Šátral (CZE) 0:6, 2:6 video

Patrik Obal - Danylo Kaleničenko (UKR) 4:6, 0:6 video

Adrián Partl  - Juraj Simčák 6:1, 6:3 video

Patrik Fabian  - Vadym Ursu (UKR) 6:3, 6:2 video

 

Oznamy

Termínová listina 2024

Hľadáme nové tenisové talenty

Nepretržite prebieha nábor detí do tenisovej prípravky TC EMPIRE Trnava. Hľadáme nové tenisové talenty, ktoré sa budú pripravovať pod dohľadom kvalifikovaných trénerov. Ďalšie informácie u p. Bolemana 0911 170 738, Táto e-mailová adresa je chránená proti spamovým robotom. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. .

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.