Array

 Slovenský tenista Karol Beck (32) potvrdil pozíciu favorita a v prvom kole EMPIRE Futures Trnava 2014 zdolal Čecha Jakuba Filipského 6:3, 6:2. Člen extraligového tímu TC EMPIRE býva v prvých kolách turnajov nervóznejší, ale prvú prekážku zvládol a v Trnave má tie najvyššie ambície.

VIDEOROZHOVOR S KAROLOM BECKOM

Karol Beck je nasadenou dvojkou trnavského Futures. Bolo to vidieť i v jeho prvom zápase dvojhry, keď o 13 rokov mladšieho súpera Jakuba Filipského predčil aj skúsenosťami. „Prvý zápas na turnaji je pre mňa vždy taký, že sa rozohrávam. Hrá sa na iných kurtoch, s inými loptičkami, takže vždy som trochu nervóznejší. Dnes aj dosť fúkalo. Hralo sa ťažko. Som rád, že som to zvládol,“ povedal pre tcempire.sk Beck, ktorý pochválil hru českého súpera. „Je mladý, má celkom dobrý bekhend a mal dobrý aj prvý servis. Ten som eliminoval mojim returnom. Rozdiel bol v tom, že on pokazil v tom vetre viac lôpt ako ja.“
Beck teraz prežíva úspešné obdobie na turnajoch Futures. V rakúskom Bad Waltersdorfe bol pred dvomi týždňami vo finále dvojhry a minulú nedeľu zvíťazil na piešťanskom turnaji. Podobnú ambíciu má aj v Trnave. „Chcel by som tu vyhrať ako na každom turnaji. Trošku som už unavený, mám za sebou dva ťažké týždne. Vydám však zo seba všetko,“ uzavrel 371. hráč rebríčka ATP, ktorý bude hrať v 2. kole EMPIRE Futures Trnava 2014 proti mladému slovenskému hráčovi Patrikovi Fabianovi.

Ďalej aj Juraj Masár a Čapkovič z TC EMPIRE

VIDEOROZHOVOR S JURAJOM MASÁROM

Do druhého kola postúpil aj Juraj Masár (zdolala Mária Turčana 6:3, 3:6, 6:2), ktorý je hráčom TC EMPIRE Trnava a v tomto roku získal s našim klubom extraligový titul. „V prvom kole si treba zvyknúť na podmienky. Na začiatku tam bolo veľa chýb, ale postupne sa to zlepšovalo,“ povedal o vyhratom zápase Masár, ktorý bude hrať v 2. kole proti Ukrajincovi Kaleničenkovi. „Hrávali sme spolu už veľakrát, poznáme sa dobre a očakávam vyrovnaný zápas,“ dodal Masár, zverenec trénera Ladislava Švarca.

Do druhého kola postúpil aj obhajca titulu z minulého roka Kamil Čapkovič z TC EMPIRE Trnava, ktorý zdolal českého tenistu Tomáša Hrabca 6:2, 2:6, 6:0. 

Výsledky Slovákov v 1. kole dvojhry EMPIRE Futures Trnava 2014, streda 6. augusta:

Karol Beck - Jakub Filipský (CZE) 6:3, 6:2
Dominik Šproch - Petr Michnev (CZE) 2:6, 1:6
Marek Semjan - Filip Brtnický (CZE) 6:2, 3:6, 3:6
Juraj Masár - Mário Turčan 6:3, 3:6, 6:2
Michal Milko - Piotr Grynkowski 6:3, 6:0
Ivan Košec - Marko Daniš 4:6, 6:4, 6:2
Kamil Čapkovič - Tomáš Hrabec (CZE) 6:2, 2:6, 6:0
Ivo Klec - Michal Pažický 6:2, 6:3

AUTOROM FOTOGALÉRIE JE IVAN KOPČÁNI

 

 

 

Oznamy

Termínová listina 2024

Hľadáme nové tenisové talenty

Nepretržite prebieha nábor detí do tenisovej prípravky TC EMPIRE Trnava. Hľadáme nové tenisové talenty, ktoré sa budú pripravovať pod dohľadom kvalifikovaných trénerov. Ďalšie informácie u p. Bolemana 0911 170 738, Táto e-mailová adresa je chránená proti spamovým robotom. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. .

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.