Array

Zloženie semifinálových dvojíc EMPIRE Futures Trnava 2014 je už známe. Figuruje v nich aj Slovák Karol Beck, ktorý zdolal vo štvrťfinále obhajcu minuloročného triumfu Kamila Čapkoviča 6:2, 6:4. V boji o postup do finále sa stretne Beck s mladým českým tenistom Václavom Šafránkom.

 

 

 

VIDEOROZHOVOR S BECKOM

VIDEOROZHOVOR SO ŠAFRÁNKOM

 VIDEOROZHOVOR SO ŠÁTRALOM

Hoci Beck aj Čapkovič hrajú profesionálny tenis už dlhé roky, ich vzájomný súboj v Trnave bol premiérový. „Sme dobrí kamaráti a proti kamarátovi nie je niekedy ľahké hrať. Bol to pre mňa asi najťažší zápas na tomto turnaji, pretože Kamil vie stále dobre hrať a zozadu bol nepríjemný. Má dobrú obranu. Ale bolo vidieť, že mu chýbajú zápasy, niekedy porobil ľahké chyby. Som rád, že som to zvládol v dvoch setoch,“ povedal Beck pre tcempire.sk. Beck, ktorý je aj členom TC EMPIRE Trnava, ťažil v zápase z lepšej formy, ktorú má v posledných 2-3 týždňoch. „On pozná mňa, moje teoretické slabiny, ja zase jeho - v čom je slabší. Mojou väčšou výhodou bolo, že som rozohratejší ako on. Aj to rozhodlo o výhre,“ skonštatoval na záver druhý nasadený hráč vo dvojhre.

V českom semifinále Šátral proti Nejedlému

Václav Šafránek zdolal nasadenú turnajovú osmičku Juraja Masára z klubu TC EMPIRE Trnava po výsledku 6:3, 6:3. „Dôležitý bol prvý gem na začiatku zápasu, keď som súpera hneď brejkol. Dostal som sa do psychickej pohody a dobre som podával. V druhom sete bol dôležitý brejk na 3:1 a 5:1. Aj keď som mal trochu problém s dohratím zápasu, zvládol som to,“ hovoril o stretnutí Šafránek, ktorý v závere druhého setu znervóznel. „Pred tromi týždňami som na turnaji na Slovensku prehral veľmi podobný zápas. Nezvládol som ho dohrať. Mal som to v hlave. Bol som z toho trochu nervózny, ale som rád, že to takto dopadlo.“ Prvý semifinalista je spokojný nielen s výsledkom, ale aj s tenisovým areálom TC EMPIRE Trnava. „Hrá sa mi tu super. Kurty sú rýchle, to mi sedí,“ uviedol Šafránek, ktorý si zmeria v semifinále sily s Karolom Beckom.

Krátko po skončení prvého štvrťfinále sa uzavrelo aj druhé s navlas rovnakým výsledkom 6:3, 6:3. A opäť išlo o česko-slovenský súboj, ktorý vyhral Jan Šátral nad Michalom Milkom. „Do prvého setu som vstúpil dobre. Mal som hneď náskok 4:0. Som rád, že mi začiatok neušiel a ukázal som, že chcem vyhrať. Súper sa potom dosť rozohral, ale set som dohral. V druhom sete, keď prišli nové lopty, sa to vyrovnávalo a súper bol  lepší. Vtedy mi veľmi pomohol servis,“ okomentoval Šátral priebeh zápasu. „Mal som trochu problém s forhendom a myslím si, že súper na to prišiel ku konci prvého setu. Nešvihal som toľko ako z bekhendu. Nehral som úplne zle, ale defenzíva z forhendu bola horšia,“ opisoval Šátral, ktorý sa v TC EMPIRE Trnava taktiež cíti dobre. „Areál je krásny, je to tu super. Kurty mi vyhovujú, sú rýchle, lopty skáču vysoko a to je presne pre mňa,“ dodala turnajová šestka.

 

Výsledky štvrťfinále dvojhry EMPIRE Futures Trnava:

Karol Beck - Kamil Čapkovič 6:2, 6:4

Václav Šafránek (CZE) - Juraj Masár 6:3, 6:3
Jan Šátral (CZE) - Michal Milko 6:3, 6:3
Pavel Nejedlý (CZE) - Ivan Košec 6:4, 6:3

 

 

Oznamy

Termínová listina 2024

Hľadáme nové tenisové talenty

Nepretržite prebieha nábor detí do tenisovej prípravky TC EMPIRE Trnava. Hľadáme nové tenisové talenty, ktoré sa budú pripravovať pod dohľadom kvalifikovaných trénerov. Ďalšie informácie u p. Bolemana 0911 170 738, Táto e-mailová adresa je chránená proti spamovým robotom. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. .

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.