Array

Košický odchovanec Martin Blaško (18) je členom TC EMPIRE Trnava od sezóny 2013. Nielen extraligovú spoluprácu s klubom predĺžil podpisom novej zmluvy až do roku 2020. 
„V trnavskom klube som veľmi spokojný. Sú v ňom veľmi dobré podmienky. Je to jeden z najlepších klubov na Slovensku,“ povedal Martin Blaško pre tcempire.sk. Tenista prispel v sezóne 2013 k tretiemu miestu mužov TC EMPIRE v extralige. V aktuálnom roku bol tiež v tíme, ale k bojom sa pre veľkú konkurenciu v družstve nedostal. Do Trnavy chodí trénovať aj hrať turnaje. „Akurát teraz v stredu som bol v klube a mal som sparingy s Rusom Artemom Dubrivnym.“
Blaško postrehol aj fakt, že trénerom v EMPIRE Tennis Academy sa prednedávnom stal jeho bývalý tréner Ján Sabovčík, ktorý ho kedysi trénoval v Košiciach. „Bol som s ním veľmi spokojný. Podľa mňa je to jeden z najlepších trénerov, akého som kedy mal. To, že išiel do Trnavy je dobré preňho aj pre TC EMPIRE,“ myslí si osemnásťročný hráč, ktorý nastupoval v tomto roku poslednýkrát medzi juniormi. Teraz sa bude snažiť uplatniť medzi mužmi. „Je to úplne iný tenis, všetci ho už vedia hrať. Treba viac rozmýšľať a ja som ešte stále mladý a neskúsený. Musím nabrať skúsenosti. Uvidím, či sa prebojujem vyššie.“
V rebríčku ATP má Blaško už jeden bod za druhé kolo na turnaji Futures v Tatranskej Lomnici, ktorý získal v júli tohto roka. „Bod v Tatrách bol jeden z mojich najväčších úspechov. Veľmi som sa z toho tešil. Bolo to iné, príjemné. V Opave som nedávno ešte hral 15-tisícku. Vo finále kvalifikácie som prehral 6:7 v treťom sete zo 4 mečbalov. Bola to škoda, lebo prvé kolo hlavnej súťaže bolo hrateľné,“ hovoril Blaško, ktorý má koncom novembra sústredenie v Tatrách a od novej sezóny bude hrávať turnaje kategórie Futures.

Foto: Dušan Barbuš

blasko empire

 

Oznamy

Termínová listina 2024

Hľadáme nové tenisové talenty

Nepretržite prebieha nábor detí do tenisovej prípravky TC EMPIRE Trnava. Hľadáme nové tenisové talenty, ktoré sa budú pripravovať pod dohľadom kvalifikovaných trénerov. Ďalšie informácie u p. Bolemana 0911 170 738, Táto e-mailová adresa je chránená proti spamovým robotom. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. .

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.