Array

Turnaj ITF U18 Empire Cup 2015 sa koná v trnavskom klube od ôsmeho do pätnásteho marca. Je príležitosťou pre mladých hráčov ukázať sa doma a zasúťažiť si s medzinárodnou konkurenciou. V hlavnej súťaži môži tenisoví fanúšikovia vidieť viaceré talenty slovenského tenisu vrátane členov TC EMPIRE.

Deň 2

Druhý hrací deň bol veľmi úspešný pre domáce farby, keď vo svojich úvodných dvojhrách hlavnej súťaže uspeli obaja chlapci David Damián Brna a Viktor Bánczi. David povzbudený výbornými výkonmi  z kvalifikácie sa svojho súpera Kozielskeho vôbec nezľakol a jasne v zápase dominoval po výsledku 6/3 6/1. Viktor sa predstavil proti lucky loserovi rumunovi Bogdanovi Pavelovi, ktorý nahradil zraneného čecha Nováka. Viktor pôsobil v úvode nervóznym dojmom, predsa išlo o zápas prvého kola pred domácim publikom. Viktor mal síce v prvom sete navrch, ale súperovi sa na konci prvého setu podarilo zobrať Viktorovi podanie a získal prvý set pomerom 6/4. Druhý set bol taktiež vyrovnaný len s tým rozdielom, že Viktor dokázal svoje brejkbalove šance využiť a získal ho rovnakým pomerom. Zlom v zápase prišiel na konci tretieho setu, keď Viktor prerazil súperovi podanie a záverečný servis si Viktor s prehľadom ustriehol. Po výsledku 4/6 6/4 7/5 sa môže tešiť na šiesteho nasadeného maďara Fueleho a Davida čaká v druhom kole Holiš. Chalani na svoje zápasy druhého kola nastúpia až v stredu.  Vo štvorhre sa predstavili Bánzi a Kurtin s Chamrazom, ale chalani sa nedokázali presadiť a svoje večerné zápasy prehrali.

Zajtra dostanú priestor dievčatá a od 8.30 sa postupne predstaví celá enkláva domácich hráčok: Petrovická, Šenkárová, Kupková, Stará, Laguza a Pavličková. Dievčatá rozohrajú svoje zápasy v prvých troch kolách zajtrajšieho programu. Potom sa rad dostanú aj chlapci a z domácich sa predstaví Vladimír Kurek proti nasadenej jednotke Rodionovi. Program dňa bude ukončení štvorhrami chlapcov a dievčat.

Deň 1

Prvý hrací deň bola na programe kvalifikácia, v ktorej sa predstavili i domáci hráči na základe voľných kariet. Prebojovať sa do hlavnej súťaže podarilo Davidovi Brnovi, ktorý zvíťazil v oboch zápasoch bez straty setu. Ďalším našim zástupcom Ondrejovi Chamrazovi, Kevinovi Kurtinovi a Saše Lázárovej sa nedarilo a prehrali svoje prvé zápasy bez víťazného setu.

Úvod

„Sme radi, že môžeme pokračovať v začatej tradícii turnaja Empire Cup do 18 rokov, ktorý je výbornou možnosťou pre porovnanie kvalít mladých hráčov, z ktorých niektorí budú raz aj v rebríčku ATP alebo WTA medzi dospelými," povedal generálny manažér klubu Oto Majba. V hlavnom pavúku dvojhry sa predstaví dovedna 48 chlapcov a 32 dievčat. Medzi nimi nebudú chýbať ani členovia TC EMPIRE Trnava Viktor Bánczi (voľná karta), Jakub Behúň a Vladimír Kurek. V kvalifikácii zabojujú o účasť v hlavnej súťaži Ondrej Chamraz, Kevin Kurtin a David Damian Brna.
Medzi dievčatami bude medzi nasadenými hráčkami Tamara Kupková, členka EMPIRE Tennis Academy. Na základe rankingu sa do hlavného pavúka vmestila aj Timea Pavličková. Voľné karty putujú pre ukrajinskú členku našej akadémie Annu Laguzovovú, ale aj pre členky TC EMPIRE Lenku Starú, Kiaru Petrovickú a Adriánu Šenkárovú. V kvalifikácii sa predstaví ďalšia členka TC EMPIRE Alexandra Lázárová.
O obhajobu titulu z minulého roka sa pokúsi prvá nasadená Slovenka Nikola Doláková. Medzi chlapcami pred rokom triumfoval Čech Pavel Motl.
Turnaj EMPIRE Cup začal písať svoju históriu už v roku 2008 a medzi jeho víťazmi tak v dievčenskej ako aj chlapčenskej kategórii je mnoho slovenských i českých tenistov. V sezóne 2010 sa napríklad z triumfu tešila Češka Tereza Smitková, v súčasnosti 58. hráčka rebríčka WTA, ktorá sa vo Wimbledone 2014 prebojovala z kvalifikácie dvojhry až do osemfinále.
„V minulosti sa v Trnave o body do kombinovaného juniorského rebríčka bojovalo počas celého týždňa v krytej hale EMPIRE na troch taraflexových dvorcoch. Od sezóny 2015 to bude na novom povrchu Plexipave Plexicushion Prestige, ktorý sa používa aj na grandslamovom turnaji Australian Open," dodal Oto Majba.

Zoznam voľných kariet:

Chlapci, hlavná súťaž:
1. Viktor Bánczi (SVK)
2. Tomáš Macháč (CZE)
3. ?
4. Nanko Markov (BUL)
5. Daniils Batmanovs (LAT)
6. Martin Fekiač (SVK)

Chlapci, kvalifikácia:
1. Ondrej Chamraz (SVK)
2. Kevin Kurtin (SVK)
3. David Damian Brna (SVK)
4. David Čierny (SVK)

Dievčatá, hlavná súťaž:
1. Anna Laguza (UKR)
2. Lenka Stará (SVK)
3. Kiara Petrovická (SVK)
4. Adriána Šenkárová (SVK)

Dievčatá, kvalifikácia:
1. Alexandra Lázárová (SVK)
2. Barbora Matúšová (SVK)

 

Plagat ITF 4 U18 - 2015

 

Oznamy

Termínová listina 2024

Hľadáme nové tenisové talenty

Nepretržite prebieha nábor detí do tenisovej prípravky TC EMPIRE Trnava. Hľadáme nové tenisové talenty, ktoré sa budú pripravovať pod dohľadom kvalifikovaných trénerov. Ďalšie informácie u p. Bolemana 0911 170 738, Táto e-mailová adresa je chránená proti spamovým robotom. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. .

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.