Array

Juniorské podujatie ITF U18 Empire Cup 2015 je v plnom prúde. V úvodnom kole dvojhry bola úspešná členka TC EMPIRE Trnava Lenka Stará, ktorá postúpila cez maďarskú súperku. Napodobnila ju aj členka EMPIRE Tennis Academy Anna Laguza, ktorá zdolala o štyri roky staršiu hráčku!

Stará s prvým víťazstvom na okruhu ITF

Lenka Stará je držiteľkou voľnej karty do hlavnej súťaže trnavského turnaja. V úvodnom kole ju preverila o rok staršia Maďarka Csenge Furak. Zápas pozorne sledoval v hľadisku aj Lenkin tréner Juraj Jančovič. Bol svedkom jej triumfu 3:6, 6:2, 6:1. „V zápase mala Lenka klasický štart. Pri ňom si myslí, že ide naplno a nejde. Po prvom prehratom sete ju dosť vyhecoval z hľadiska kondičný tréner Martin Hromkovič. Zlepšila pohyb na dvorci a automaticky sa zlepšila aj jej hra,“ povedal o stretnutí prvého kola Jančovič, ktorého potešilo, že Lenka získala prvé body do kombinovaného juniorského rebríčka ITF. Zároveň zaznamenala v 14 rokoch prvý triumf v kariére na juniorskom turnaji ITF. „V zápasoch je to vždy o Lenke, má talent, švih, rýchlosť úderov. Keď to vie naštartovať, nie je to ani tak o súperke. Ďalšie dva sety potom už zvládla. Má body do rebríčka ITF. Som rád, lebo sa jej bude ľahšie dostávať na juniorské turnaje,“ dodal Jančovič.

VIDEO ZO ZÁPASU LENKY STAREJ

Laguza úspešná proti staršej súperke

Ukrajinská, len 13-ročná členka našej tenisovej akadémie Anna Laguza sa nezľakla 17-ročnej Slovenky Barbory Palcátovej, nad ktorou vyhrala 6:2, 7:6(5). Bol to jej prvý ťažší zápas v turnajovom kolotoči do 18 rokov. „Anna bola nervózna. Bolo to síce pre ňu domáce prostredie, ale keď sa na ňu pozerá celé osadenstvo klubu, tak sa chce predviesť,“ opísal predvedený výkon šéftréner EMPIRE Tennis Academy Vladimír Pláteník a v hodnotení pokračoval. „Dnes to bolo trápenie, ale je dôležité, že to vyhrala. Urobíme nejaké úpravy do ďalšieho zápasu a dúfam, že bude hrať lepšie. Celkom sa držala, zvykne sa na seba hnevať. Je perfekcionistka, do lopty chce udierať agresívne, uhrávať si sama body. Nie je spokojná, keď uhrá bod pri chybe súperky,“ spomenul Pláteník.

VIDEO ZO ZÁPASU LAGUZY

Petrovická so Šenkárovou vypadli

Doobeda nastúpila na kurt číslo 2 resp. číslo 3 ďalšie dve členky TC EMPIRE Kiara Petrovická a Adriána Šenkárová. Petrovická hrala s českou tenistkou Terezou Procházkovou a podľahla jej 4:6, 4:6. „Kiaru som dlho nevidel hrať a páčila sa mi jej bojovnosť, povzbudzovanie sa. Bolo vidieť, že chce vyhrať, snažila sa, koľko mohla. Procházková hrala aj nedávno desaťtisícku žien v Trnave, bola v druhom kole kvalifikácie. Kiara bola v niektorých častiach zápasu zbytočne pasívna, hrala krátke lopty bez energie a razancie, čo súperka využila. No reálne na ňu mala,“ povedal o stretnutí tréner z TC EMPIRE Martin Durdík, ktorý odsledoval aj duel Šenkárovej. Tá bojovala so štvrtou nasadenou Bulharkou Zinoviou Vanevou.

„V úvode zápasu bola tuhá, nevedela sa dostať do tempa. Chýbali prvky bojovnosti. Potom sa rozohrala, začala bojovať. Zistila, že súperku môže zdolať. V druhom sete viedla aj 4:1. Tam sa to otočilo po pár ľahších chybách, súperka sa uvoľnila. Za stavu 6:5, keď Adriána vyhrávala, prišla sporná lopta a potom v tajbrejku už odišla, bola odovzdaná,“ uzavrel Durdík.

VIDEO ZO ZÁPASU PETROVICKEJ

Do druhého kola sa nepodarilo postúpiť Tamare Kupkovej a Timee Pavličkovej.

 

Oznamy

Termínová listina 2024

Hľadáme nové tenisové talenty

Nepretržite prebieha nábor detí do tenisovej prípravky TC EMPIRE Trnava. Hľadáme nové tenisové talenty, ktoré sa budú pripravovať pod dohľadom kvalifikovaných trénerov. Ďalšie informácie u p. Bolemana 0911 170 738, Táto e-mailová adresa je chránená proti spamovým robotom. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. .

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.