Array

Trnavský halový turnaj EMPIRE Cup 2015 má aj víťazky z nášho klubu a akadémie. Vo finále štvorhry dievčat uspeli Tamara Kupková a Anna Laguza, ktoré zdolali ukrajinskú dvojicu Lyven/Shakhraychuk 6:2, 3:6, 10:6, hoci v rozhodujúcom tajbrejku prehrávali už 1:5. Slovensko bude mať zastúpenie aj v singlovom finále, keď do neho postúpila Nikola Doláková, minuloročná víťazka nášho turnaja.

V sobotu sme v klube TC EMPIRE spoznali víťazky dievčenského debla a finalistov dvojhry dievčat i chlapcov. Tamara Kupková s Annou Laguzou nenašli premožiteľky ani vo finále štvorhry a získali prvý spoločný titul. Supertabrejk v treťom sete otočili zo stavu 1:5. „Vtedy sme si s Annou povedali, že to neprehráme. Stále sme si verili. Keď sme dali na 5:5, trochu sme ich nalomili. Boli sme povzbudené, že to dáme. Sme rady, že sme to dokázali," tešila sa po triumfe Tamara Kupková, členka domáceho klubu aj EMPIRE Tennis Academy. Dvojica sa dala dohromady vďaka trénerovi Vladimírovi Pláteníkovi. „Spolu sme boli poprvýkrát, ešte nikdy sme nehrali debla ani na tréningu. V Anne som mala istotu, aj vo volejoch na sieti. Navzájom sme sa povzbudzovali."
Pre Annu Laguzu ide o druhý deblový titul na okruhu ITF do 18 rokov, prvý získala minulý rok v ukajinskom Kyjeve. Aj ona aj Tamara si pripíšu po 30 bodov do kombinovaného rebríčka ITF. „Bolo to fajn, aj keď i nervózne, najmä ten supertajbrejk. Tamara je skvelá deblová partnerka. Je veľká bojovníčka, čo pomohlo aj mne," tešila sa zo zisku trofeje iba 13-ročná Laguza.

VIDEO ZO ZÁPASU A ROZHOVOR S KUPKOVOU

Prehra Brnu v semifinále

David Damian Brna z TC EMPIRE sa prebojoval z kvalifikácie dvojhry až do semifinále hlavnej súťaže. Vďaka tomu mu pribudne 20 bodov do juniorského rebríčka ITF, čo je jeho prvý zisk bodov v kariére. V semifinále nestačil na Poliaka Kacpera Zuka a prehral 0:6, 3:6. Do finále dvojhry chlapcov nepostúpil Slovák Habrman, ktorý prehral s piatym nasadeným Bulharom Lazarovom.

Prvou finalistkou dvojhry dievčat bola Češka Machalová, ktorá zdolala krajanku Stloukalovú dvakrát 6:2. Vo finále je aj 17-ročná Slovenka Nikola Doláková, turnajová jednotka, ktorá si poradila s Bulharkou Vanevou 6:1, 7:6(5).

Obe finále  - Zuk - Lazarov a Doláková - Machalová  - sú na programe v nedeľu 15. marca o 10:00.

 

Finalistky štvorhry na turnaji EMPIRE Cup 2015

20150314stvorhra

 

Oznamy

Termínová listina 2024

Hľadáme nové tenisové talenty

Nepretržite prebieha nábor detí do tenisovej prípravky TC EMPIRE Trnava. Hľadáme nové tenisové talenty, ktoré sa budú pripravovať pod dohľadom kvalifikovaných trénerov. Ďalšie informácie u p. Bolemana 0911 170 738, Táto e-mailová adresa je chránená proti spamovým robotom. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. .

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.