Array

Hneď v úvode roka od 6. do 9. januára sa v areáli TC EMPIRE Trnava na Hajdóczyho ulici uskutočnili halové Majstrovstvá Slovenska mladších žiakov. Turnaj sa hral v pevnej hale hotela EMPIRE**** na troch taraflexových dvorcoch. Turnaj mal veľmi dobrú účasť, veď z prvej dvadsiatky chýbal iba jeden hráč, čo zaručovalo zápolenie tých najlepších hráčov do 12 rokov na Slovensku. Domáci klub mal veľké očakávania, veď nasadená jednotka Viktor Bánczi patril k favoritom na celkové víťazstvo. Pre Viktora to bola určite veľká zodpovednosť predviesť sa v čo najlepšom svetle pred domácim publikom. S radosťou môžeme konštatovať, že Viktor tento tlak zvládol a suverénne dokráčal k víťazstvu, keď v každom zápase dovolil súperovi uhrať iba jednu hru. Vo finále sa stretol s druhým nasadeným Košičanom Ladislavom Bajom, ktorý hlavne fyzicky nestačil na Viktora a jasne prehral. Určite teší skutočnosť, že do semifinále sa prebojoval po bojovných výkonoch 6.nasadený Kevin Kurtin, ktorý sa už túto zimnú sezónu pripravuje výlučne v klube TC EMPIRE Trnava, aj keď je Kevin ešte stále kmeňovým hráčom TC Topoľčany. Kevin musel Viktorovi v semifinále v úvodnom sete skrečovať zápas pre bolesti chrbta. Ale i tak je to pre Kevina veľký úspech, veď sa ceste do semifinále porazil slovenskú štvorku. Vo dvojhre sa v hlavnom pavúku predstavili ešte Michal Škoda, ktorý prehral po trojsetovej bitke v 2.kole práve s Kevinom a sitom prvého kola neprešli Richard Hamerlík a Roman Hutta, ktorí ale môžu štartovať na majstrovstvách i budúci rok.

Halové Majstrovstvá Slovenska mladších žiakov - finalisti svojhry

Súťaž štvorhry sľubovala vyrovnanejšie súboje, veď prvé dva nasadené páry mali rovnaký rebríček. Nakoniec podľa papierových predpokladov sa Viktor Bánczi spolu Ladislavom Lörinczom ako nasadené jednotky prebojovali do finále bez straty setu proti dvojkám Ladislavovi Bajovi a Samuelovi Paulovčákovi. Finále bolo do stavu 6/2 4/1 jasne v prospech Bánczi a Lörincz, ale potom nastal obrat a Bajo s Paulovčákom to dotiahli až do supertiebreaku, kde triumfovali 11/9. Štvorhra sa hrala novým systémom bez výhody (No-Ad) a tretí set supertiebreak. Tento systém je bežný na medzinárodných turnajoch a určite sa osvedčil i na tomto turnaji, pretože sa štvorhry donekonečna nenaťahovali a mali rýchly priebeh. Kevin Kurtin vybojoval opäť bronz, keď spolu s Davidom Čiernym nestačili na Bánczi, Lörincz. Turnaj bol pre domáci klub veľmi úspešný, veď bilancia 1 zlatá, 1 strieborná a 2 bronzové medaile hovoria za všetko.

01 msr 2012 hala mladsi ziaci 02 msr 2012 hala mladsi ziaci

Turnaj prebehol v príjemnom prostredí a môžem konštatovať, že sa počas turnaja nemusela riešiť žiadna sporná lopta, čo je v tejto vekovej kategórii skôr rarita. Po organizačnej stránke bol turnaj na veľmi vysokej úrovni a k rýchlemu priebehu turnaja dopomohli tri dvorce.

V rovnakom termíne sa konali i halové Majstrovstvá Slovenska mladších žiačok v Bratislave, kde klub TC EMPIRE Trnava slávil taktiež úspech v mene Adriány Šenkárovej, ktorá získala „double", keď zvíťazila vo dvojhre i štvorhre.

adriana_senkarova

Výsledky hráčov TC EMPIRE Trnava neostali bez povšimnutia a dostali sa i do regionálnych novín i do televízie MTT.

 

Oznamy

Zberači a zberačky pozor !

V areáli TC EMPIRE Trnava sa uskutoční EMPIRE Tennis Academy Open 2024. Ide o medzinárodný ženský turnaj s dotáciou 60 000 USD. Deti, ktoré majú záujem zbierať loptičky sa môžu prihlásiť u p. Bolemana 0911 170 738. Pre deti zabezpečíme oblečenie, jedlo a pitný režim.Turnaj prebieha od utorka 7.5. do nedele 12.5.2024. Zbierania sa môžete zúčastniť iba niektoré dni alebo víkend. Pomôže čokoľvek. Tešíme sa na spoluprácu. 

Termínová listina 2024

Hľadáme nové tenisové talenty

Nepretržite prebieha nábor detí do tenisovej prípravky TC EMPIRE Trnava. Hľadáme nové tenisové talenty, ktoré sa budú pripravovať pod dohľadom kvalifikovaných trénerov. Ďalšie informácie u p. Bolemana 0911 170 738, Táto e-mailová adresa je chránená proti spamovým robotom. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. .

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.