Array

K vrcholom tenisovej sezóny v rámci klubov určite patria majstrovstvá Slovenska družstiev v mládežníckych kategóriách. Mladší žiaci a dorastenci odštartovali prvé súboje zo šiestich vekových kategórií. V oboch kategóriách sa nám darilo a klub TC EMPIRE Trnava sa prebojoval do finále.


Mladší žiaci sa predstavili v zostave Filip Žilkay, Alfréd Almási, Dávid Daniška, Matúš Barcaj, Adrián Štancel a Marek Blažo v domácom trnavskom areáli a potvrdili post najvyššie nasadených. „V prvom kole s nami zohrala TK Nová Dubnica vyrovnaný zápas. O postupe musel rozhodovať až vyšší počet vyhratých setov. V druhom kole sme predviedli skvelé výkony vo dvojhre na všetkých postoch a o víťazstve nad TK Mladosť Košice sme rozhodli už po dvojhrách. Konečný výsledok 5:1 sme potvrdili vo štvorhrách,“ hodnotil vystúpenie zverencov kapitán Tomáš Boleman.
Vo finále sme narazili na ŠK 1928 Blava Jaslovské Bohunice. Západoslovenské derby skončilo remízou na body 3:3, ale v počte setov viedol klub TC EMPIRE 7:6 a tešil sa tak z titulu majstrov Slovenska v družstvách do 12 rokov. „Majstrovstvá boli vyrovnané, zápasy tesné, no Žilkay s Almásim vyhrali všetky svoje zápasy a to rozhodlo,“ dodal Boleman.

Dorastenci prehrali až vo finále

Na súpiske družstva dorastencov, ktorí hrali v Bratislave, figurovali Vladimír Kurek, Jakub Behúň, Andrej Glváč, David Damian Brna, Marcel Musil, Ondrej Chamraz, Viktor Bánczi, Kevin Kurtin, Samuel Paulovčák, Martin Morvay a János Fekete.
Dorastenci sa prebojovali do finále a to po jednoznačných výsledkoch, keď v oboch stretnutiach dominovali. V prvom kole zvíťazili pomerom 7:2 nad Lieskovským LTC a v semifinále dokonca 8:1 nad TK Vysoké Tatry. Vo finále sa stretli s domácim TK Slávia Agrofert STU Bratislava, ktorému podľahli 2:7 a získali titul vicemajstrov v družstvách. „Chalani tvorili bojovný kolektív. Vo finále boli družstvá podľa očakávaní. Po dvojhrách sme mohli viesť 3:2, škoda že Davidovi Brnovi tesne utiekol už takmer vyhratý zápas. Možno by tak bola väčšia šanca. Súper bol však lepší v oboch štvorhrách. Ďakujem chalanom za predvedené výkony a reprezentáciu klubu TC EMPIRE,“ povedal Juraj Jančovič, ktorý finále sledoval osobne. Kapitánom tímu bol Kamil Čapkovič. „Z pohľadu kapitána hodnotím výkony dorastencov ako výborné. Chalani pristúpili k zápasom zodpovedne a pridala sa k tomu aj herná kvalita. Na ceste do finále sme stratili iba dva tesné zápasy. Vo finále nám chýbalo trochu šťastia,vyjadril sa na záver kapitán Čapkovič. 

 

Mladší žiaci TC EMPIRE Trnava, majstri Slovenska v družstvách s kapitánom Bolemanom:

20150823mladsi ziaci 2015

Dorastenci TC EMPIRE Trnava, vicemajstri Slovenska v družstvách s Jurajom Jančovičom a Miroslavom Grolmusom:

20150823dorastMSR

 

 

Oznamy

Termínová listina 2024

Hľadáme nové tenisové talenty

Nepretržite prebieha nábor detí do tenisovej prípravky TC EMPIRE Trnava. Hľadáme nové tenisové talenty, ktoré sa budú pripravovať pod dohľadom kvalifikovaných trénerov. Ďalšie informácie u p. Bolemana 0911 170 738, Táto e-mailová adresa je chránená proti spamovým robotom. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. .

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.