Termín turnaja v roku 2015:  08. - 15. 03.

Do turnajového kalendára TC EMPIRE Trnava už neodmysliteľne patrí halový medzinárodný turnaj dorastencov a dorasteniek do 18 rokov štvrtej kategórie pod názvom EMPIRE Cup U18. Tento turnaj je v polovici marca vrcholom zimnej sezóny nielen pre domácich hráčov, ktorí majú príležitosť zmerať si sily s medzinárodnou konkurenciou.

V minulosti sa o body do kombinovaného juniorského rebríčka bojovalo počas celého týždňa v krytej hale EMPIRE na troch taraflexových dvorcoch. Od sezóny 2015 to bude na novom povrchu Plexipave Plexicushion Prestige, ktorý sa používa aj na grandslamovom turnaji Australian Open. Na turnaji EMPIRE Cup U18 sa darí presadiť slovenským a českým hráčom, ktorí dominujú medzi víťazmi.

Tituly z medzinárodného halového turnaja ITF U18 Empire Cup 2015 na harde do 18 rokov v Trnave (kategória 4) si odniesli zahraniční hráči. Vo finále dvojhry nestačila Slovenka Nikola Doláková na Sabinu Machalovú po prehre 2:6, 1:6 a Poliak Kacper Zuk zdolal Rumuna Alexandra Lazarova 6:2, 6:0.

Vo finále dvojhry dievčat obhajovala minuloročné víťazstvo Nikola Doláková, členka TK Vysoké Tatry. Sabina Machalová, ktorá sa prebojovala do boja o titul z kvalifikácie, však bola nad jej sily. „Dôležité bolo, že som ju brejkla v prvom sete za stavu 0:2. Potom som sa dostala do zápasu, hrala som svoju hru. Nepočítala som s titulom. Len som si tu chcela dobre zahrať. Je to môj posledný ITF turnaj v zime. Som veľmi šťastná, pretože vyhrať turnaj, keď som kvalifikantka, je ozaj úspech. Dúfam, že sa mi to ešte párkrát podarí. Teraz sa už chcem viac sústrediť na ženské turnaje," povedala po víťazstve Sabina Machalová, ktorá sa na dvorcoch TC EMPIRE cítila dobre. „Som tu po druhýkrát. Minulý rok som prehrala na tomto turnaji v prvom kole. Tvrdý povrch je super, vyhovuje mi to tu. Je tu pekné a príjemné prostredie," zakončila Machalová, 1088. hráčka rebríčka ITF.

VIDEO Z FINÁLE DIEVČAT A ROZHOVOR S MACHALOVOU

Poľský víťaz rok nehral tenis

Kacper Zuk, 734. hráč rebríčka ITF, je taktiež trochu nečakaným víťazom EMPIRE Cupu 2015, keďže bol nenasadeným hráčom. Vo finále si poradil s turnajovou päťkou Lazarovom. „Bol to môj najlepší zápas na turnaji. Podával som a hral veľmi dobre. Zároveň to bol najlepší výkon od môjho návratu po tom, čo som rok nehral. Musím teraz naháňať body do rebríčka ITF," hovoril Poliak, ktorý podstúpil minulý rok operáciu chrbta.
Vrátil sa v januári tohto roka, keď vyhral dvojhru aj štvorhru na turnaji Magnolia Cup 2015 v poľskom Štetíne. A teraz má vo vrecku druhý singlový titul. „V Trnave sa mi hralo veľmi dobre, je tu fajn trénovať. Celé tenisové centrum je nádherné," dodal Zuk, ktorý hrá budúci týždeň na juniorskom turnaji v katarskej Dauhe.
Obaja víťazi si pripíšu do kombinovaného rebríčka ITF po 40 bodov, finalisti po 30.

VIDEO Z FINÁLE CHLAPCOV A ROZHOVOR SO ZUKOM

Víťaz dvojhry chlapcov z Poľska Kacper Zuk a česká víťazka Sabina Machalová:

IMG 4490

ČLÁNKY O ROČNÍKU 2015:

Kupková s Laguzou víťazkami štvorhry na EMPIRE Cup 2015, Doláková vo finále 

V semifinále bude aj David Damian Brna z TC EMPIRE

Anna Laguza aj David Damian Brna už vo štvrťfinále 

David Brna v treťom kole, bude hrať proti Kurekovi 

Do 2. kola Empire Cupu postúpila Stará i Laguza  

V TC EMPIRE sa začne medzinárodný juniorský turnaj aj s domácimi hráčmi

Prehľad doterajších víťazov:

2014
chlapci: Pavel Motl (CZE)
dievčatá: Nikola Doláková (SVK)
2013
chlapci: Phillip Gresk (POL)
dievčatá: Magdalena Frech (POL)
2012
chlapci: Christian Perinti (ITA)
dievčatá: Ana Bianca Mihaila (ROU)
2011

chlapci: Michal Kianička (SVK) 
dievčatá: Kristýna Roučková (CZE)

2010

chlapci: Robin Kern (GER)    
dievčatá: Tereza Smitková (CZE)

2009

chlapci: Adrián Partl (SVK)
dievčatá: Anežka Makovičková (CZE)

2008

chlapci: Ivan Košec (SVK)
dievčatá: Dana Machálková (CZE)

 

 

Oznamy

Termínová listina 2024

Hľadáme nové tenisové talenty

Nepretržite prebieha nábor detí do tenisovej prípravky TC EMPIRE Trnava. Hľadáme nové tenisové talenty, ktoré sa budú pripravovať pod dohľadom kvalifikovaných trénerov. Ďalšie informácie u p. Bolemana 0911 170 738, Táto e-mailová adresa je chránená proti spamovým robotom. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. .

 
 

Copyright &copy 2011 TC Empire, a.s.